Filharmonia Śląska zaprasza na koncert

stycznia
Katowice,

Szanowni Państwo,

W 24. rozdaniu Paszportów Polityki dla najwybitniejszych młodych twórców kultury pojawiła się nowa kategoria: kultura cyfrowa. To znamienne wydarzenie. Blisko niego znajdzie się Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w piątek 27 stycznia. Od lat współpracuje z zagranicznymi orkiestrami i instytucjami w ramach projektu europejskiego. Jego najnowszy etap ONE® – is more poszerzył współpracę z brytyjskim University for the Creative Arts w Canterbury.

Najzdolniejsi studenci tej uczelni stworzyli animacje do kompozycji Benjamina Brittena i Dariusa Milhauda.

W ramach projektu ONE® – is more na koncercie 27 stycznia o godz. 19 pokażemy rezultaty ich wyobraźni i pracy, zainspirowane Stworzeniem świata Dariusa Milhauda.

Najserdeczniej zapraszamy na koncert w specjalnej cenie 10 zł.

Program koncertu jest niebanalny i atrakcyjny. W pierwszej części: Stworzenie świata Dariusa Milhauda z animacją brytyjskich plastyków oraz Gloria Francisa Poulenca z udziałem Ewy Biegas pod batutą Miłosza Kuli. A po przerwie na dyrygenckim podium stanie prof. Mirosław Jacek Błaszczyk w  jednym z najpiękniejszych koncertów  wielkiego wiedeńczyka, Ludwiga van Beethovena, III Koncercie fortepianowym c-moll op. 37, którego partię solową wykona zdobywca II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Jakub Kuszlik.

27 stycznia/piątek/ godz. 19.00

Sala koncertowa Filharmonii Śląskiej

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

Chór Filharmonii Śląskiej

Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent

Miłosz Kula - dyrygent

Ewa Biegas - sopran

Jakub Kuszlik - Laureat II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy - fortepian

Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru

Program:

Darius Milhaud - La Création du monde op. 81

Francis Poulenc - Gloria

Ludwig van Beethoven - III Koncert fortepianowy c-moll op. 37

Zapowiada się wieczór pełen wrażeń.

Serdecznie zapraszamy!

Elżbieta Huzior