Filmowy Uniwersytet III Wieku w kinie Helios

stycznia

FILMOWY UNIWERSYTET III WIEKU : "Życie Pi"

Zapraszamy na kolejne spotkanie 24.01 o godz. 15:00. "Życie Pi" reż. Ang Lee

Szanowni Państwo,

W ramach najbliższego spotkania Filmowego Uniwersytetu III Wieku (24.01 godz 15:00) będziemy wspólnie przyglądać się zagadnieniom filmowej adaptacji mając na uwadze słynne słowa Alfreda Hitchcocka, że „film to życie, z którego wymazano plamy nudy”.

Życie Pi Patela, syna właściciela zoo, który po katastrofie statku utknął na tratwie z żarłocznym tygrysem bengalskim na pewno nie jest nudne...

Powieść Yanna Martela którą zekranizował tajwański reżyser Ang Lee ( autor m.in."Rozważnej i Romantycznej") to światowy bestseller. Trzy części książki opowiadają o dzieciństwie Pi, 227 dniach dryfowania po Pacyfiku i ocaleniu, co bardzo zręcznie i barwnie zostało przeniesione na ekran.

Przed seansem zapraszamy na prelekcję, po seansie natomiast na dyskusję i filiżankę kawy.

- Cena spotkania dla słuchaczy Uniwersytetów III Wieku i Seniorów wynosi 13 zł.

- Seanse będą odbywać się w jednej z dziewięciu klimatyzowanych sal kina Helios.

- W cenę biletu wliczona filiżanka aromatycznej kawy w kawiarence Nescafe.

Zapraszamy do filmowej przygody w doborowym towarzystwie w każdy przedostatni czwartek miesiąca!

Więcej informacji pod numerem 32 603 01 06 oraz w biurze kina Helios (ul. Uniwersytecka 13, 40-007 Katowice).

pon., 2013-01-14 19:41 — krzysteczko