Giełda Minerałów oraz Kiermasz Biżuterii

25 listopada 2018
Jastrzębie Zdrój

GIEŁDA MINERAŁÓW

Tradycyjna Giełda Minerałów w Gliwicach odbywa się zawsze w listopadzie, w murach Politechniki Śląskiej na Wydziale Górnictwa i Geologii i związana jest z obchodami Barbórki. Jest miejscem spotkania kolekcjonerów, wystawców, hobbystów oraz sympatyków geologii i mineralogii. Na Giełdzie zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców, a wśród nich grupa poszukiwaczy minerałów i skamieniałości, którzy na swoich stoiskach posiadają okazy pochodzące z Polski oraz różnych stron świata, a nawet pozaziemskie skały - meteoryty.

WYKŁAD - "MAMUT W PIGułce"
przedstawi mgr Paweł Woźniak z Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - 24 listopada, godz. 12:00 (aula 300)

KIERMASZ BIŻUTERII
Minerały, skamieniałości, wielobarwne kamienie szlachetne i ozdobne, stanowią również cenny surowiec pieczołowicie obrabiany przez rzemieślników i artystów oferujących podczas Giełdy bogaty asortyment biżuterii i wyrobów jubilerskich.

WYSTAWA DINOZAURÓW Z KRASIEJOWA!
Wystawę i stoisko specjalnie na tą okazję przygotuje Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Dla najmłodszych możliwość zabawy w paleontologa, gdzie w piaskownicy będzie można odkrywać szkielet tyranozaura.

MUZEUM GEOLOGII ZŁÓŻ
Podczas trwania Giełdy drzwi naszego Muzeum są otwarte!

Na Giełdę obowiązują bilety wstępu:
6 zł - normalny
4 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci)
12 zł - rodzinny (rodzice + dzieci)
Zgłoszone i zorganizowane grupy szkolne pod opieką nauczyciela - wstęp bezpłatny.

Więcej informacji o Giełdach Minerałów na Wydziale Górnictwa i Geologii:

wt., 2018-11-20 10:15 — Piotrowska