Koncert z okazji Dnia Matki w Bibliotece Śląskiej

maja
Katowice

„12 godzin z życia kobiety” – koncert z okazji Dnia Matki w Bibliotece Śląskiej

Biblioteka Śląska z Zakładem Wokalistyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zapraszają na wyjątkowe wydarzenie – w sali Parnassos w śląskiej książnicy 26 maja 2018 r. o godz. 17.00 odbędzie się koncert pt „12 godzin z życia kobiety”.

Utwory, niegdyś napisane dla Haliny Kunickiej przez Wojciecha Młynarskiego, zostaną zaśpiewane przez studentki specjalności wokalistyka estradowa. Na fortepianie akompaniować będzie Michał Zarych. Album „12 godzin z życia kobiety”, skomponowany przez Jerzego Derfla, uchodzi za jedną z najlepszych płyt w dorobku artystycznym Haliny Kunickiej. W Bibliotece Śląskiej będziemy mieli okazję wysłuchać – podczas koncertu inaugurującego nowy cykl muzyczny Salon Piosenki Poetyckiej – wszystkich dwunastu utworów, zadedykowanych mamom z okazji Dnia Matki.
Reżyseria koncertu dr hab. Marek Rachoń, opieka artystyczna prof. dr hab. Renata Danel.

26 maja 2018 r., godz. 17.00, Biblioteka Śląska (sala Parnassos), plac Rady Europy 1, Katowice. Wstęp wolny! Zapraszamy!

śr., 2018-05-23 13:33 — śmigielska