Lato w Filharmonii

sierpnia
Katowice
Lato w Filharmonii

Za nami 69. sezon artystyczny. Naszym wiernym Słuchaczom i wszystkim Melomanom życzymy słonecznych wakacji i szczęśliwych urlopowych powrotów. Na koncerty jubileuszowego, 70. sezonu artystycznego Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego zaprasza już we wrześniu.

Od muzykowania wakacji sobie jednak nie czynimy. W lipcu i w sierpniu najserdeczniej zapraszamy na ul. Sokolską 2 i do Parku im. Tadeusza Kościuszki Wszystkich, którzy nie wyjeżdżają, z wakacji już wrócili, albo urlopy mają jeszcze przed sobą oraz tych, których turystyczne szlaki wieść będą przez Katowice. W naszej letniej, międzysezonowej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie szczególnie interesującego. W pierwszej kolejności anonsujemy rozpoczęcie organowych recitali, o które Szanowni Państwo pytali od chwili otwarcia zmodernizowanej siedziby i naszych nowych przestrzeni dla muzyki. Wśród nich jest na IV piętrze filharmoniczna Fermata caffe z przylegającym do niej patio. Wykorzystujemy je na letnie muzykowanie dla dzieci i nieco lżejszą muzę w naszych progach – jazz już 5 lipca i folk 23 sierpnia. Śląska Orkiestra Kameralna bawić będzie przebojami na smyczki, symfonicy – hitami z operetek i musicali, a w tajniki angielskiej muzyki sakralnej wprowadzać słuchaczy z towarzyszeniem organów będzie filharmoniczny chór.

5 lipca /sobota/ g. 20.00 FermataCaffè, Filharmonia Śląska
Koncert jazzowy
Denys Ostrovnoi – saksofonista (saksofon altowy)
Adam Jarzmik – pianista