Najnowsze wiadomości o Biegu(z)USiem pod Egidą

, Katowice

Cytujemy za oferentem:

Bieg(z)USiem pod Egidą

Uniwersytet Śląski razem z partnerami organizuje w sobotę 11 października Bieg(z)USiem pod Egidą – symboliczny bieg na dystansie 4,7 km w Parku Śląskim w Chorzowie. Trasa będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i amatorów nordic walkingu. Start biegu zaplanowany jest przy hali Kapelusz o 11.00. Uczestnicy biegu rejestrują się na stronie internetowej i uiszczają opłatę startową w wysokości 10 złotych. Osoby niepełnosprawne i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku są zwolnieni z opłaty. Biuro Biegu, w którym uczestnicy zawodów dokonują weryfikacji na podstawie dokumentu tożsamości i odbierają numer startowy, będzie czynne między 9.00 a 10.30 w dniu imprezy oraz w piątek 10 października w Rektoracie UŚ (ul. Bankowa 12, Katowice). W Biegu(z)USiem mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Do dyspozycji zawodników będą szatnie z natryskami i depozytem na Stadionie Śląskim, po biegu organizator zapewnia posiłek regeneracyjny i napój.

Zwycięzcy biegu zostaną wyłonieni na podstawie elektronicznego pomiaru czasu w dziewięciu kategoriach:

•          Indywidualna mężczyzn w wieku 18-35 lat

•          Indywidualna mężczyzn w wieku 35-50 lat

•          Indywidualna mężczyzn powyżej 50 roku życia

•          Indywidualna kobiet w wieku 18-35 lat

•          Indywidualna kobiet w wieku 35-50 lat

•          Indywidualna kobiet powyżej 50 roku życia

•          Osoby niepełnosprawne kategoria OPEN

•          Indywidualna mężczyzn w kategorii nordic walking

•          Indywidualna kobiet w kategorii nordic walking

Trzy pierwsze osoby w każdej kategorii zostaną nagrodzone. Wśród nagród w Biegu(z)USiem znajdują się: puchary ufundowane przez Śląskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, puchary i gadżety od Radia Egida, bilety do Planet Cinema, Filharmonii Śląskiej, Kinoteatru Rialto, Teatru Rozrywki, Kina Kosmos Centrum Sztuki Filmowej, zaproszenia na kolację do Spencer Pubu, Alej Smaku, Bar a Boo, Sweet Sushi, BackStage’u, wejściówki do Laserhouse’u i Autodromu oraz kurs tańca w Akademii Tańca Silesia.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad trenerów i rehabilitantów, pomiaru ciśnienia i poziomu cukru, wziąć udział w zajęciach zumby, dla dzieci natomiast zostanie rozstawiona specjalna strefa zabaw przez animatorów z agencji NianiaNet.

Radio Egida zaprosi wszystkich uczestników Biegu(z)USiem do udziału w wieloboju. Konkurencje będą rozgrywane w dwóch kategoriach wiekowych, dzieci i dorosłych. W programie między innymi: rzut piłką lekarską, podbijanie piłeczki pingpongowej i bieg na 60 metrów.

Obsługę medyczną imprezy zapewnia Przychodnia KAMED. Teren ochrania agencja ERA.

Organizatorzy: Uniwersytet Śląski, Radio Egida, AZS UŚ Katowice, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych, Uniwersytet Trzeciego Wieku

Współorganizatorzy: Park Śląski, NZOZ Kamed, Stadion Śląski, RCKiK Katowice, Śląskie TKKF, ERA, Pan Spinacz

Partnerzy: Kawiarnia na Kołach, Planet Cinema Katowice, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego, Kinoteatr Rialto, Teatr Rozrywki, CSF Kino Kosmos, The Spencer Pub, Aleje Smaku Katowice,  BackStage, Bar a Boo Katowice, Piekarnia Popowicka, Piekarnia – Ciastkarnia Mirosław Michalski, Piekarnia Ciastkarnia Antoni Król, Laserhouse, Autodrom, Akademia Tańca Silesia, NianiaNet

Zapisy na stronie: www.sts-timing.pl/biegzusiempodegida