Relacja z IX Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej UTW

Katowice

Dnia 31 maja 2017 r.

Relacja

z IX Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych, odbytej w Gminie Łazy koło Zawiercia, w sobotę dnia 27 maja 2017 roku.

Tradycji stało się zadość. Olimpiadzie Sportowej UTW w Łazach 2017r. towarzyszyła wspaniała pogoda. Dzień był słoneczny z drobnymi chmurkami, okresowo przysłaniającymi blask słońca. Temperatura optymalna dla zawodników i ani kropli deszczu lub „pokapujki”.

Przy Zalewie Mitręga w Łazach o godz. 10-tej, rozpoczęła się uroczystość otwarcia Olimpiady Sportowej UTW. Uczestnicy w kolorowych strojach, przemaszerowali na plac zborny, wprowadzono flagę, odśpiewano hymny narodowy i olimpijski, po czym nastąpiły przemówienia Organizatorów i Gości zaproszonych na zawody. Olimpiada została otwarta. Zapalony został znicz olimpijski z ognia, przybywającego łodzią, Zalewem Mitręga z Grecji.

Konkurencje sportowe rozpoczęły się o godz. 11-tej. Imprezie towarzyszył przegląd zespołów artystycznych. Nasz UTW w UŚ Katowice reprezentowała 17-to osobowa Grupa Taneczna, kierowana przez p. Jolantę Chaves, w programie pt. „Wesoły Mix”.

W zawodach olimpijskich 2017 r. brało udział 60 zespołów, + z Wiednia i z Ukrainy.

Z naszego Zespołu UTW w UŚ Katowice, najlepsze wyniki w kolejności, uzyskali:

1. Szymańska Barbara            w biegu na 200 m.           medal złoty     + 8 punktów

2. Gawor Krystyna                 w biegu na 60 m.             medal złoty     + 8 punktów

3. Chrobok Ewa                     w pływaniu                      medal srebrny + 7 punktów

4. Żukowski Zenon                w pływaniu                      medal srebrny + 7 punktów

5. Pietrzak Barbara                 w pływaniu                     medal srebrny  + 7 punktów

6. Gryczyńska Halina             w pływaniu                      medal srebrny + 7 punktów

7. Chacia Jadwiga                   w biegu na 60 m.             medal brązowy +6 punktów

Poza w/w osobami nasz UTW reprezentowali zawodnicy: Raban Leszek, Kubas Kazimierz, Majcher Wiesław, Proba Henryk, Kowalski-Neukirch Henryk, Głogowska Halina, Wójcik Wiesława, Wolna Gertruda, Bara Franciszek, Kosmala Krzysztof, Prusik Teresa, Trzos Halina, Matusz Jan, Studencki Marian, - zdobywając punkty do ogólnej klasyfikacji. Kapitanem Zespołu była Joanna Krzysteczko. Kierownikiem Zespołu dr Helena Hrapkiewicz.

Dotychczas opublikowane zostały w internecie wyniki uzyskane przez Zespoły UTW:

1 miejsce zajął UTW z Gliwic, liczący 44 zawodników, uzyskując       232 punkty

2 miejsce zajął UTW w Zgierzu, mający 35 zawodników, zdobywając 104 punkty

3 miejsce zajął UTW w Łazach, mający 33 zawodników, uzyskując       86 punktów

4 miejsce zajął UTW w Zawierciu, mający 34 zawodników, uzyskując  71 punktów

5 miejsce zajął UTW w UŚ z Katowic,  mający 22 zawodników, -^-    68,5 punktów

Także 5 miejsce zajął UTW z Polkowic, mając 25 zawodników,    -^-    68,5 punktów

Punkty zdobyte indywidualnie, będą opublikowane na stronie internetowej UTW w Łazach.

W Olimpiadzie uczestniczyliśmy kolejny 6 raz a wyniki naszego Zespołu z roku 2017, są najlepsze z dotychczas uzyskanych. Przypomnę, że w roku 2016 zajęliśmy dobre 11 miejsce (o wcześniejszych nie wspomnę). Natomiast wynik roku 2017, stanowiący o 5 miejscu wśród 60-ciu zespołów rywalizujących, można nazwać sukcesem, a także pewną niespodzianką. Różnica punktowa między miejscem 3 a naszym 5 jest niewielka i możliwa do pokonania w przyszłym 2018 roku, jednak pod warunkiem zgłoszenia się większej ilości zawodników, szczególnie tych w wieku powyżej 80 lat. Życzę Zespołowi z UTW w UŚ Katowice, medalu drużynowego i zajęcia miejsca na podium X Olimpiady Sportowej UTW w Łazach w 2018 r.

Opracował: Franciszek Bara.

czw., 2017-06-01 10:01 — krzysteczko