Salon Kina Polskiego Pałacu Młodzieży w Katowicach zaprasza na bezpłatne projekcje filmowe w kwietniu

kwietnia
Katowice,
W sali teatralno - kinowej Pałacu Młodzieży przy ul. Mikołowskiej 26,
odbywają się bezpłatne projekcje polskich filmów:
:

1 kwietnia godz. 18.00
Gorąca linia
reż. Wanda Jakubowska (1965)

8 kwietnia godz. 18.00
Paciorki jednego różańca
reż. Kazimierz Kutz (1979) – film po cyfrowej rekonstrukcji

9 kwietnia godz. 18.00
Koncert zespołów estradowych pracowni muzycznej „SOLO ŻYCIA”
Wystąpi PAWEŁ PALEJ – zwycięzca X edycji ogólnopolskiego festiwalu na najlepszą solówkę gitarową w Lublinie 2014 z zespołem oraz zespoły rockowe pracowni muzycznej.

12 kwietnia godz. 16.00 i 19.00
Kabaret „Neonówka”
„Pielgrzymka do miejsc śmiesznych?”- to tytuł najnowszego program Kabaretu Neo-Nówka. Tym razem wrocławianie zabierają widzów we wspólną podróż do miejsc, w których nic nie jest takie jakie powinno. W tym programie Neo-Nówka stara się zaskoczyć widza nową i czasami zaskakującą formą prezentowanych skeczy.
Spoiwem spektaklu są przedstawiciele różnych grup społecznych, którzy razem z widzami wędrują w poszukiwaniu celu swojej podróży. W programie zobaczycie wyraziste postacie, kąśliwe puenty i charakterystyczny dla Neo-Nówki pazur.
Nie zabraknie również, do czego Neo-Nówka zdążyła już widzów przyzwyczaić, autorskich piosenek i muzyki na żywo. Jak mawiają znawcy tematu: ?Tego jeszcze nie grali?. To po prostu trzeba zobaczyć.
Bilety: biletynakabarety.pl 60-80 zł

14 kwietnia godz 18.00
Spektakl:
Bankiet
Reżyseria: Olga Chrzan
W wyniku długoletnich starań, dochodzi do skutku związek króla z arcyksiężniczką Renatą Adelajdą Krystyną. Oto Renata Adelajda przybywa na dwór królewski. Oto na bankiecie dworskim oblubieńcy zostaną sobie przedstawieni. Oto w końcu związek ten ze wszech miar świetny ma wzmóc i w nieskończoność pomnożyć powagę oraz potęgę Korony!
„Bankiet” to spektakl dyplomowy PWST we  Wrocławiu, kierunku Reżyseria Teatru Dzieci i Młodzieży. Scenariusz powstał w oparciu o teksty opowiadań i dramatów Witolda Gombrowicza.
wstęp wolny, wejściówki w Informacji – mała widownia

15 kwietnia godz. 18.00
Bezpłatny pokaz filmu:
Trzy stopy nad ziemią Jan Kidawa Błoński (1979)

15 kwietnia godz. 9.30
Festiwal doświadczeń

18 kwietnia godz. 20.00
Open Source Art Festival
Kolonia Artystów oraz Biuro Dźwięku Katowice zapraszają na wydarzenie inaugurujące tegoroczną edycję Open Source Art Festival , będące kontynuacją podjętej w 2014 roku współpracy i wymiany kulturalnej pomiędzy Miastami Sopot i Katowice.
20:00 JĘDRZEJ BOROWSKI (PL)
21:00 MACHINEFABRIEK (NL)
22:00 TOMAGA (UK)
Bilety: 10 zł do nabycia w dniu koncertów w Pałacu Młodzieży

20 kwietnia godz. 17.00
Przedstawienie
„Bal Baśni” Józefa Świdra – musical w 3 aktach
 Impreza zamknięta: Akademia Muzyczna w Katowicach – zaproszenia

21 kwietnia godz. 19.00
Stacey Kent (UK)
Bilety: 40/30 zł
Karnety na cały festiwal dostępne na stronie www.ticketpro.pl  i www.ticketportal.pl

22 kwietnia godz. 18.00
Bezpłatny pokaz filmu:
Benek reż. Robert Gliński 2007 (95 min.)

24 kwietnia godz. 19.00
James Carter Organ Trio (US)
Bilety: 30/20 zł

25 kwietnia godz. 17.00
Spektakl:
Kobieta Pierwotna
reż. Arkadiusz Jakubik
Bilety:  ticketportal.pl (od połowy marca)

29– 30 kwietnia
Salesmen Polska, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach oraz Pałac Młodzieży w Katowicach
-zapraszają na wyjątkowe WARSZTATY GOSPEL pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice!
czw., 2015-03-26 20:33 — krzysteczko