Światowy Tydzień Mózgu

13 marca 2018
 16 marca 2018
Katowice

Od 12 do 16 marca 2018 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbędą się wykłady organizowane w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Tydzień Mózgu 2018 organizowany jest przez pracowników Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego we współpracy ze specjalistami informacji naukowej CINiBA.
Informacje na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu i umysłu zostaną przedstawione uczestnikom w ciekawej, popularnonaukowej formie.
Wykłady mają charakter otwarty, odbywają się o godz. 17.30 w sali Konferencyjnej CINiBA, poziom 0 (Katowice, ul. Bankowa 11a).

12.03 Poniedziałek: dr Agnieszka Skorupa, Zakład Psychologii Ogólnej, Instytut Psychologii UŚ "Balansując na krawędzi - psychologia zachowań człowieka w sytuacjach ekstremalnych"
13.03 Wtorek Sławomir Duda, Koło Naukowe Kognitywistów UŚ "Kiedy zostala ostatnia nocka przed egzaminem - uczenie w trakcie snu"
14.03 Środa dr hab. Tomasz Nowak, Zakład Leksykologii i Semantyki, Instytut Języka Polskiego UŚ "Przemknęło mi przez myśl i Mam to na końcu języka. Łańcuch mowy w ujęciu neurolingwistycznym"
15.03 Czwartek: Paweł Miąsek, Manipulacja, perswazja wpływ społeczny - czyli na co uważać robiąc zakupy.
16.03 Piątek: Mateusz Kostecki, Laboratorium Neurobiologii Emocji, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN "Czy trzmiele są optymistami - o emocjach zwierząt"

wt., 2018-03-13 11:43 — śmigielska