Teatr Śląski zaprasza na spektakl

marca
Katowice,

SKLEPY CYNAMONOWE
(Bruno  Schulz / reż. I. Villqist )

Scena Kameralna

1 marca godzina 19:00
Bilety w specjalnej cenie: 5 zł!

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=tIYfVTGhg0c

OSOBY ZAINTERESOWANE ZAKUPEM BILETÓW, PROSZONE SĄ O ZŁOŻENIE ZAMÓWIENIA W SEKRETARIACIE UTW TELEFON 32 359 21 22 W GODZ. OD 8:00 DO 15:00.

Nikt wcześniej nie pisał tak jak on. Okazał się literackim bogiem, który w swojej prozie tworzył od początku dotąd nieznane światy. Pierwsi krytycy uznali go za ekscentryka, czytając jego soczysty język i tonąc w jego długich zdaniach… Bruno Schulz po debiucie żył zaledwie 9 lat. Pomimo niewielkiego dorobku stał się pisarzem kultowym, tłumaczonym na dziesiątki języków. Gombrowicz w dzienniku odnotował pewnego dnia: „Było nas trzech, Witkiewicz, Bruno Schulz i ja, trzech muszkieterów polskiej awangardy”.

Bez teatralnej dorożki, sierpniowych słoneczników czy manekinów. Prowokacyjnie zapraszamy do świata Schulza, do opowieści na równi o ludziach, jak i rzeczach ukrytych tylko w dialogach. Oto w zapominanej wypożyczalni ksiąg i słów trzy kobiety stoją na straży schulzowskich opowieści. To u nich można, jak u wytrawnych subiektów, kupić wspomnienia, sprzedać własne, wymazać coś z pamięci, albo dowiedzieć się o sobie czegoś po raz pierwszy.

Teatralną adaptację opowiadań „Sklepy cynamonowe” przygotował Ingmar Villqist, który jest także reżyserem i autorem scenografii do tego kameralnego przedstawienia. Współtwórcą scenicznego świata jest Olo Walicki, kompozytor i jazzman, który przygotowuje specjalną ścieżkę dźwiękową spektaklu. W głównej roli wystąpi Adam Baumann (Jakub), a towarzyszyć mu będą Anna Kadulska (Ester), Barbara Lubos (Sara) i Violetta Smolińska (Jahel).

wt., 2018-02-27 11:17 — krzysteczko