WARTO WIEDZIEĆ

marca
Katowice,

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej upamiętnił prof. Halinę Szwarc
– założycielkę pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Polsce.
UCHWAŁA Sejmu RP z dnia 6 lutego 2015 r. w sprawie uczczenia pamięci
profesor Haliny Szwarc w związku z 40. rocznicą założenia pierwszego
w Polsce Uniwersytetu Trzeciego Wieku
.

- Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu świadectwa życia, misji i osiągnięć profesor Haliny Szwarc oraz wyjątkowej roli Uniwersytetów Trzeciego Wieku we współczesnej Polsce i ich znaczeniu dla edukacji i aktywności społecznej osób starszych, oddaje hołd profesor Halinie Szwarc – czytamy w przyjętej uchwale Sejmu.
Prof. Halina Szwarc była pomysłodawczynią i realizatorką tego przedsięwzięcia. Uchwała podkreśla jej misję i osiągnięcia. – Idei profesor Haliny Szwarc zawdzięczamy dynamiczny rozwój ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce w skali niespotykanej w żadnym innym kraju na świecie – czytamy w dokumencie. Jak zaznaczono w uchwale funkcjonowanie 500 Uniwersytetów Trzeciego Wieku
i aktywność 150 tys. słuchaczy to wynik umiejętności przewidywania przez profesor Halinę Szwarc odległych w czasie następstw dobrze zaplanowanych działań.

Więcej na stronie:

czw., 2015-02-26 21:53 — krzysteczko