Wsobotę rekord Polski w ilości osób mierzących poziom cukru we krwi

listopada
Kropla zdrowego rozsądku

24 listopada, w najbliższą sobotę od godziny 10.00 do 14.00 na katowickim dworcu PKP ustanowimy rekord Polski w ilości osób mierzących poziom cukru we krwi! – zapewnia Krzysztof Bara organizator przedsięwzięcia. Ale tak naprawdę chodzi o popularyzację prostego sposobu na uniknięcie cukrzycy poprzez regularne i bezbolesne badanie krwi, no i oczywiście zdrową dietę – dodaje patron bicia rekordu Poseł Marek Plura.

Na dworcu w sobotę staną trzy stoiska pomiaru poziomu cukru przy wejściu głównym oraz jedno od placu Andrzeja. Będą one obsługiwane przez specjalnie przeszkolonych wolontariuszy – studentów śląskiego Uniwersytetu Medycznego pod stałym nadzorem lekarza konsultanta ds. cukrzycy.

Poseł Marek Plura: Pobijmy rekord zdrowego rozsądku, rekord w ilości osób, które w tym samym dniu i miejscu dokonają pomiaru poziomu cukru we krwi. Pokażmy całej Polsce jak należy dbać o zdrowie, a tym którzy walczą z cukrzycą pokażmy, że jesteśmy z nimi. Wszystkim życzę słodkiego, miłego życia bez cukrzycy!

Poseł na Sejm RP Marek Plura

Krzysztof Bara tel. 502 519 895