Wydział Biologi zaprasza na „Fascynujący Świat Roślin”.

17 maja 2013
 18 maja 2013

Szanowni Państwo,

W dniach 16 i 17 maja 2013 roku Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach już po raz drugi organizuje imprezę w ramach międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin”. Tym razemn pod hasłem Niech żyją rośliny!

Celem tego wydarzenia, w zamyśle organizatorów, jest przedstawienie pracy ludzi, dla których największą fascynacją są rośliny, a także „przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, kosmetyków, farmaceutyków, a także ogrodnictwa i leśnictwa”.

Wychodząc naprzeciw sugestiom i potrzebom, zarówno osób planujących prowadzenie zajęć dydaktycznych, jak i nauczycieli oraz uczniów biorących w nich udział, postanowiliśmy podzielić tegoroczne obchody na dwa dni.

A zatem:

16 maja (czwartek) to dzień tzw. Sesji Plenerowej, kiedy to odbędą się wycieczki terenowe i inne zajęcia prowadzone poza naszym Wydziałem, zarówno przez naszych pracowników, jak i licznych Partnerów Zewnętrznych

17 maja - główny dzień obchodów - w godzinach od 10.00 do 19.00 w budynku Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ przy ul.

Jagiellońskiej 28 w Katowicach odbędą się liczne wykłady popularnonaukowe, warsztaty, konkursy, zajęcia laboratoryjne i pokazy, odkrywające tajniki fascynującego świata roślin.

Dodatkowo w dniu 17 maja na wycieczki zapraszają pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

Impreza skierowana jest głównie do młodzieży szkolnej, ale mogą wziąć w niej udział wszyscy, którzy chcą zgłębić swoje botaniczne zainteresowania.

UWAGA! Organizatorzy tegorocznej edycji „Fascynującego Świata Roślin ogłaszają dodatkowo konkurs fotografii przyrodniczej, którego głównymi bohaterami będą rośliny. Temat przewodni konkursu brzmi: „przyglądamy się naturze”,a zdjęcia można przysyłać w trzech kategoriach tematycznych:

1.„Moje ulubione drzewo”,

2. „Podglądamy rośliny, czyli małe jest piękne (makrofotografia botaniczna)” oraz

3. „Rośliny i ich zapylacze”.

Na zdjęcia czekamy do 30 kwietnia 2013 r. (szczegóły konkursu w osobnych załącznikach). Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody!!!

W przypadku większości zajęć konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Należy jej dokonać drogą elektroniczną. Rejestracje przyjmowane są do

14 maja br., do godziny 15.00.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Jedynie w przypadku wyjazdów terenowych uczestnicy muszą dotrzeć do miejsca zajęć własnym środkiem transportu z opiekunem. Wyjazdy te odbywają się zgodnie z zasadami wycieczek szkolnych i nauczyciel/opiekun jest zobowiązany przygotować wszystkie, standardowe, wymagane dokumenty wycieczki.

WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY MOŻNA ZNALEŹĆ NA NASTĘPUJĄCYCH STRONACH INTERNETOWYCH:

W załącznikach znajdą Państwo program Imprezy i pozostałałe informacje.

Serdecznie zapraszam w Imieniu Organizatorów Anna Orczewska

dr hab. Anna Orczewska

Koordynator imprezy "Fascynujący Świat Roślin, edycja 2013"

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska