Zaproszenie do Projektu "Aktywne Życie Seniora"

sierpnia
Katowice

Cytujemy za oferentem

Witam serdecznie,

W imieniu Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych z Jaworzna zapraszam Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku do udziału w szkoleniach i treningach organizowanych w ramach realizowanych przez nasze Stowarzyszenie Projektów.

Projekt "Aktywne Życie Seniora" współfinansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 - 2013 i kierowany jest do osób po 60 rż (Na dzień przystąpienia do projektu ukończyły 60 lat), pobierających świadczenia emerytalne lub rentowe z powiatów Jaworzno, Katowice oraz Gminy Czeladź.

W ramach projektu realizowane są:

Trening motywacyjny:
Grupy 12 osobowe.
Czas trwania: 42h (7 spotkań po 6h dydaktycznych)
Treningi mają na celu przygotować osoby 60+ do aktywności obywatelskiej oraz podnieść jakość ich życia. Aby to osiągnąć należy wzmocnić motywację i poczucie własnej wartości, zainspirować do działania oraz pokazać mocne strony.
Zakres tematyczny:
Przełamywanie barier emocjonalnych, niwelowanie braków motywacyjnych, asertywność, komunikacja, kreatywność.
Motyw przewodni treningu: Chcę działać, Wciąż się uczę, Spotykam innych, Chcę poznawać świat, Rozwijam swoje zainteresowania.
Każdy z uczestników otrzyma:
komplet materiałów szkoleniowych, ciepły posiłek, poczęstunek (kawa, herbata, ciastka).

Kurs Informatyczny (ITC):
Grupy 10 osobowe.
Czas trwania: 40h (8 spotkań po 5h dydaktycznych)
Zasoby Internetu mogą być źródłem inspiracji zaangażowania w życie publiczne generacji 60+. Umiejętność korzystania z nowych technologii ułatwia komunikację, nawiązanie nowych kontaktów oraz zmniejsza poczucie izolacji i wyobcowania szczególnie w okresach niedyspozycji zdrowotnych.

Każdy z uczestników otrzyma:
materiały szkoleniowe, poczęstunek (kawa, herbata, ciastka).

Z doświadczenia wiemy, że warto określić poziom zaawansowania uczestników grupy by wszyscy mogli jak najwięcej skorzystać ze szkolenia. Nasi trenerzy przeprowadzają szkolenia na postawie programów skierowanych do osób po raz pierwszy mający kontakt z komputerem, jak i tych bardziej zaawansowanych w obsłudze komputera.

W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji.

Barbara Walendowska - Russek
Specjalistka ds. organizacji szkoleń/ seminariów.
Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych
ul. Grunwaldzka 235, 43-600 Jaworzno