Zaproszenie do projektu "Wodzirej"

października
, Katowice

Pełnomocnik ds. Seniorów Miasta Katowice zaprasza do udziału
w projekcie „Wodzirej” realizowanego we współpracy z Miastem Katowice
( w ramach pozyskanego  grantu ).

Projekt dotyczy wychodzenia  ze skutków pandemii Osób 60 plus mieszkańców Katowic i będzie realizowany poprzez  organizację warsztatów edukacyjnych twarzą w twarz dla LIDERÓW 60 plus, którzy zechcą nabytą podczas szkoleń wiedzę wykorzystać w praktyce na rzecz swojego środowiska lokalnego.

Poprzez te warsztaty wyposażymy  Liderów  w odpowiednie umiejętności, w  metody i sposoby  budowania nowych relacji bądź rekonstrukcję tych istniejących. Chcemy przygotować mózg  do pełnienia roli „dyrygenta” gł. dowodzącego  wszelkim ruchem ( i odruchami). „Przewietrzymy” nasze  mózgi.

TEMATYKA WATSZTATÓW EDUKACYJNYCH – 2 MODUŁY

1.Rekonstrukcja relacji międzyludzkich  ( na tym samym piętrze,  w tej samej klatce, w tym samym domu,  na tej samej ulicy, na tym samych osiedlu, dzielnicy , mieście). Moduł ma za zadanie tworzenie   silnych więzi społecznych. Rekonstrukcja relacji międzyludzkich jest kluczowa bo korzyści z niej płynące są niemal nieskończone: najniższy poziom demencji  występuje u tych osób ,które mają rozbudowane kontakty międzyludzkie; uścisk, poklepanie po plecach łagodzi fizjologiczną reakcję na stres; ci, którzy  regularnie  spotykają się z przyjaciółmi, żyją średnio o  15 lat  dłużej  niż „samotnicy”…

2.Budzenie ( wietrzenie mózgu)

Mózg jest narządem nauki, pracy i miłości – podtrzymuje  nasze życie. Gdy on działa dobrze, my dobrze żyjemy. Chcemy przygotować mózg  do pełnienia roli „dyrygenta” gł. dowodzącego  wszelkim ruchem ( i odruchami). Chcemy wpływać na sposób myślenia o mózgu jako o wielkiej potędze. Chcemy wyposażyć uczestników szkoleń w ogólną wiedzę  na poziomie podstawowym jak zadbać o swój mózg, jak go oszczędzać go ( redukując  stresy), jak go mobilizować do pracy, odżywiać i ćwiczyć. Jak dbać o niego aby pozostawał w najlepszej kondycji.

Uczestnikami projektu będą Liderzy – Osoby 60 plus mieszkańcy Katowic. 15 Osób.

Planujemy przeszkolić 15 Liderów/WODZIREI do pracy na rzecz swoich gmin.  Zaczynając  od zmian jednostki z jednostką  zapoczątkowujemy proces rekonstrukcji społeczności lokalnych , a co za tym idzie społeczności gmin, a w rezultacie całego miasta.

Warsztaty szkoleniowe odbędą się w grupie  15 OSÓB z zachowaniem reżimu sanitarnego
w  terminie od 19 października 2021 do 17 listopada 2021.w sumie 8 spotkań:

4 spotkania po 3  godziny z modułem: rekonstrukcja relacji społecznych:
DATY SPOTKAŃ : 19.10.2021; 04.11.2021; 09.11.2021; 16.11.2021r

i
4 spotkania po 3 godziny w module budzenie mózgu: DATY SPOTKAŃ: 20.10.2021; 03.11.2021; 10.11.2021; 17.11.2021r

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest bezpieczne  „obracanie się” wszystkich nas w tym Liderów 60 plus  w gronie osób zaszczepionych, by nawet przypadkiem nie dochodziło do transmisji wirusa w trakcie planowanych warsztatów.

W grancie w ramach szkoleń zabezpieczone są pieniądze na:  środki ochrony osobistej  i poczęstunek dla uczestników: kawa, herbata, ciastko.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Panią Pełnomocnik Prezydenta
M. Katowice ds. Seniorów dr Heleną Hrapkiewicz do wtorku 5 października 2021 r.
nr tel. 503 548 342.

czw., 2021-09-30 22:06 — krzysteczko