Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Piękna nasza Polska cała..."

lutego
Sosnowiec

Regulamin Konkursu fotograficznego „ Piękna nasza Polska cała ....”

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE:

1. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Akademii WSB wDąbrowie

Górniczej.

2. Konkurs jest organizowany z okazji 10-lecia istnienia UTW i 100-lecia odzyskania niepodległości.

3. Celem konkursu jest pokazanie piękna naszej Ojczyzny obserwowanego iutrwalanego na

fotografiach przez słuchaczy uniwersytetów III wieku. Konkurs jest przewidziany w trzech

kategoriach: architektura, przyroda/natura, pokolenie 50+ to my.

4. Organizator zobowiązuje się zaprezentować nagrodzone i najciekawsze prace na wystawie w siedzibie Akademii WSB i ewentualnych sponsorów . Wernisaż wystawy połączony z uroczystym rozdaniem nagród odbędzie się w siedzibie Akademii WSB w dniu 27 marca 2019 r. o godz. 12.00.

II.UCZESTNICY:

1.W konkursie mogą wziąć udział słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z woj. śląskiego.

2. Zdjęcia mogą przesyłać wyłącznie autorzy fotografii.

3.Z uczestnictwa w konkursie wyłączeni są członkowie jury.

III. ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE:

1. Fotografie do konkursu należy nadesłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: konkurs.utw@wsb.edu.pl w terminie do 25 lutego 2019 r.

2. Jeden uczestnik może nadesłać maksymalnie 2 fotografie w każdej kategorii ( o wyborze kategorii przynależności fotografii do kategorii decyduje uczestnik konkursu ) zapisane w formacie JPEG rozdzielczości 300 dpi i wymiarach minimum 20x30 cm.

3. Każda fotografia musi zostać zapisana w oddzielnym pliku. Nazwa pliku będzie uważana za tytuł fotografii. W prawym dolnym rogu fotografii prosimy o umieszczenie nazwiska autora.

4. Obróbka zdjęć przesłanych na konkurs może polegać jedynie na rozjaśnianiu, kontrastowaniu, kadrowaniu i redukcji koloru. Wszelkie inne zmiany, a zwłaszcza fotomontaż, są niedopuszczalne.

5. Zdjęcia nadesłane na konkurs nie mogą być pracami nagrodzonymi w innych konkursach.

6. W e-mailu, w którym są przesyłane zdjęcia na konkurs powinny znaleźć się następujące

informacje:
    imię i nazwisko uczestnika
    - numer telefonu
    - data i miejsce wykonania fotografii
    - przypisanie danej fotografii do kategorii konkursu

7.  nazwa UTW, którego autor jest słuchaczem.

IV. JURY

1. Oceny nadesłanych prac dokona Jury powołane przez organizatora.

2. Ocena fotografii będzie uwzględniać ich walory artystyczne, a także jakość i oryginalność.

3. Jury wybierze prace nagrodzone i zakwalifikowane na pokonkursową wystawę.

4. Przewidziane są nagrody za najciekawsze zdjęciamożliwe są wyróżnienia i nagrody od ewentualnych sponsorów.

1. Każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w konkursie.

2. Decyzje jury są ostatecznie.

3. Jury nie ma obowiązku uzasadniania swoich decyzji.

4. Autorzy prac nagrodzonych i zakwalifikowanych na wystawę zostaną powiadomieni e-mailowo na adres, z którego wysłano fotografie na konkurs oraz zaproszeni na wernisaż wystawy.

V. PRAWA AUTORSKIE
1.
Biorąc udział w konkursie uczestnik oświadcza, że:

- jest autorem fotografii
- p
rzesłane fotografie nie naruszają praw oraz dóbr osobistych osób trzecich
- posiada do niej wszelkie prawa włącznie z zezwoleniem osób na niej przedstawionych do wykorzystania wizerunku tychże osób
- zezwala organizatorowi na nieodpłatne publiczne wykorzystanie przesłanych fotografii, poprzez ich zaprezentowanie na zorganizowanych wystawach oraz na stronach internetowych Organizatora i ewentualnych sponsorów, a także na opatrzenie prac imieniem i nazwiskiem autora
- zezwala Organizatorowi na nieodpłatne wykorzystanie nadesłanych fotografii, powielanie, drukowanie oraz ich przystosowanie w celu zaprezentowania wyróżnionych prac.

VI. INFORMACJE KOŃCOWE:
W razie potrzeby informacji dotyczących konkursu udziela:

Koordynator UTW przy Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, tel. 32 2959393e-mail: adubiel@wsb.edu.pl

sob., 2019-02-16 17:46 — grzyb