Zaproszenie na koncert chóru z Manili

lipca
Katowice,

Cytujemy za oferentem:

Szanowna Pani Doktor,

Uniwersytet Śląski w Katowicach organizuje 9 lipca br. o godz. 18.00 w Sali teatralno-kinowej Pałacu Młodzieży w Katowicach koncert chóru akademickiego z Manili na Filipinach.

Bardzo proszę o przekazanie zaproszenia na ten otwarty i bezpłatny oraz wyjątkowy koncert słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Poniżej przesyłam krótką informację o Chórze a w załączeniu zaproszenie oraz repertuar.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o zgłaszanie chęci udziału w koncercie w Dziale Informacji i Promocji UŚ (tel. 32 359 1321).

University of the Philippines Manila Chorale powstał w 1992 roku. Do chóru należą zarówno studenci, wykładowcy, jak i absolwenci uczelni. Dyrygentem jest Emmanuel P. de Leon Jr. Chór ma bardzo zróżnicowany repertuar, poczynając od muzyki klasycznej, poprzez muzykę renesansu, sakralną, świecką, jazzową, współczesną, a kończąc na filipińskiej muzyce ludowej. Prezentuje utwory, takich kompozytorów jak: Biebl, Łukaszewski, Rossini, Hogan, Stroope. Chór wykonuje również filipińską muzykę chóralną, takich kompozytorów jak: Lucio San Pedro, Eudenice Palaruan, Nilo Alcala, Ryan Cayabyab, Joel Navarro, John August Pamintuan, Josefino Chino Toledo, Felipe de Leon, Francisco Feliciano i Fidel Calalang.

Artyści z sukcesem biorą udział w wielu konkursach i międzynarodowych festiwalach muzyki chóralnej. W 2014 roku chór znalazł się na 188. miejscu w rankingu 1000 najlepszych chórów na świecie (INTERKULTUR World Rankings).

Z Chórem Uniwersytetu w Manili na Filipinach współpracę nawiązał Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”. W tym roku wspólnie wystąpią podczas Ogólnoświatowego Festiwalu Chórów i Orkiestr w Koszycach na Słowacji, który będzie odbywać się od 29 czerwca do 5 lipca 2015 roku.

Dziękuję i pozdrawiam

Elżbieta Sonnenfeld