Zaproszenie na koncert „Tranströmer: Improwizacje”

kwietnia
, Katowice

Cytujemy za Instytucją Kultury - Katowice Miasto Ogrodów:

DNI TRANSTRÖMEROWSKIE

23 kwietnia 2017 r. / Katowice

Wyjątkowe wydarzenie poświęcone postaci Tomasa Tranströmera – szwedzkiego pisarza i poety, laureata Literackiej Nagrody Nobla.

Finałem dnia będzie koncert „Tranströmer: Improwizacje”.

Na program koncertu, który rozpocznie się o godz. 19.15 w Sali koncertowej Miasta Ogrodów złożą się chóralne utwory do poezji noblisty w wykonaniu Chóru Polskiego Radia, połączone z czytanymi wierszami i improwizacjami znakomitego saksofonisty i klarnecisty jazowego Mikołaja Trzaski. Śpiewane w oryginale wiersze będą symultanicznie tłumaczone i wyświetlane na wielkoformatowym ekranie w postaci wizualizacji. Kilka wierszy Tomasa Tranströmera przeczyta wybitny aktor Jerzy Trela.

Szczegółowy program wydarzenia:

11.30 Otwarcie
Przywitanie: Olga Brzezińska, Leonard Neuger, Piotr Zaczkowski
Gość specjalny: Monica Tranströmer

12.00-13.30 Dyskusja Domostwo poety: Na granicy
Magdalena Wasilewska-Chmura (prowadzenie), Tomasz Fiałkowski, Aleksander Nawarecki, Józef Olejniczak

14.00-16.30 Pokój Tranströmera: performance poetycki

14.30 – 16.00 Dyskusja Domostwo poety: Pamięć
Agnieszka Dauksza (prowadzenie), Filip Mazurkiewicz, Leonard Neuger, Piotr Śliwiński

16.15-17.15 Spotkanie autorskie: Kjell Espmark
z udziałem Zbigniewa Kruszyńskiego, Leonard Neuger (prowadzenie)

17.30-19.00 Spotkanie poetyckie: Mój Tranströmer
Bronisław Maj (prowadzenie), Tomasz Jastrun, Barbara Klicka, Jakub Kornhauser, Krzysztof Siwczyk

19.15 Koncert Tranströmer: Improwizacje

Mikołaj Trzaska – improwizacje

Jerzy Trela – recytacja

Maria Dębska – recytacja, fortepian

Anna Zawisza – śpiew

Chór Polskiego Radia

Szymon Wyrzykowski dyrygent

Tomasz Cyz – koncepcja

Bilety: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) ticketportal.pl, ticketpro.pl, kupbilecik.pl

Rezerwacje: bow@miasto-ogrodow.eu, 32 609 03 31,32

Zachęcamy studentów do udziału w całości wydarzenia, zapraszam szczególnie gorąco na koncert finałowy w niedzielę 23 kwietnia o godz. 19.15, podczas którego Chór Polskiego Radia, Jerzy Trela i Maria Dębska zaprezentują swoje interpretacje wierszy poety, a całość muzycznie uzupełni świetny saksofonista Mikołaj Trzaska.
Dla studentów mam nieograniczoną liczbę bezpłatnych zaproszeń. Forma ich przekazania - bilety zerowe, zaproszenia, lista nazwisk - do dowolnego ustalenia.

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Łukasz Kałębasiak

Bilety bezpłatne (zerowe) można otrzymać po zgłoszeniu się w Sekretariacie UTW do dnia 20 kwietnia, Tel. 32 359 21 22.

czw., 2017-04-06 10:24 — krzysteczko