Zwiedzamy okoliczne muzea z Kolegą Frankiem - Muzeum Powstań Śląskich, Muzeum Historii Górnictwa

grudnia
Katowice

Szanowni Słuchacze.

W dniu 7 grudnia 2017 r. (czwartek) w godz. 10:00 do 14:00 przewidziane jest zwiedzenie:

1. Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach ul. Polaka 1, (z przewodnikiem i bez opłaty).
Muzeum dysponuje osobowym rejestrem uczestników Powstań Śląskich, który można przeglądać, a także uzupełniać, na podstawie doręczanych dokumentów. Nadto przyjmuje się do zbiorów muzealnych, darowizny pamiątek powstańczych wszelkiego rodzaju, które czasami w domu zalegają, a powinny być wyeksponowane w miejscu publicznym. Jeżeli takie pamiątki rodzinne ktokolwiek posiada i zechce podarować Muzeum Powstań Śląskich, to proszę o zabranie ich z sobą.

2. Muzeum Historii Górnictwa, dwie unikatowe wieże szybowe dawnej KWK "Polska", (opłata 1 zł.).

Dojazd indywidualny, najlepiej tramwajem linii nr 7- z Rynku odjeżdża o godz. 9:11 w kier. Bytomia. Przyjazd do Świętochłowic, przystanek Muzeum o godz. 9:41 i tam będzie oczekiwał Kol. Franek. Proszę zaopatrzyć się w bilety przejazdowe przez 3 miasta.

Nadał Franciszek Bara

pon., 2017-11-13 09:59 — śmigielska

Powiązane galerie:

Droga Studentko, Szanowny Studencie!

Czy uczestniczyłaś/eś w tym wydarzeniu i masz zdjęcia, którymi chcesz się podzielić?
Kliknij, by dowiedzieć się, jak udostępnić zdjęcia i utworzyć swoją pierwszą galerię. Czekamy!