Hiszpania i Portugalia

4. HISZPANIA – PORTUGALIA      IV/18

DZIEŃ 1

Rozpoczynamy na lotnisku w CENA:

PRZY GRUPIE 48 OS. za os. w pokoju 2os.– 3299pln + 120 EuroPyrzowicach żeby po dwóch godzinach być już w Maladze. Jedziemy do Gibralfaro .Później już kwaterujemy i zapraszamy na kolację.

DZIEŃ 2

Śniadanie i pędzimy w stronę Granady. Czeka tam na nas dzielnica żydowska Albaicine. Jedziemy następnie do Alhambry symbolu muzułmańskiego raju i szczęścia pod wszystkimi ziemskimi postaciami Udamy się na kolację. Kto będzie miał siłę i ochotę – zapraszamy na imprezę z Flamenco w tle…

DZIEŃ 3

Po śniadaniu i wykwaterowania zapraszamy na zwiedzanie Cordoby. Wejdziemy do synagogi, przejdziemy się Calleja de las Flores, wejdziemy na most Puente Romano i podejdziemy pod Puerta del Puente .Następnie zobaczymy najbardziej znany zabytek Cordoby którym jest La Mezquita, czyli meczet przebudowany na katedrę.Jedziemy do Sewilli żeby jeszcze wieczorem móc pospacerować i poczuć prawdziwą magię tego miasta.  Kolacja i nocleg dla zdrożonych

DZIEŃ 4

 Zaczynamy od zwiedzania Sewilli. Pierwsze kroki kierujemy do Pałacu Królewskiego, wchodzimy do niego przez Puerta de Leon, czyli Lwią Bramę, wchodząc do poszczególnych budynków, sal, komnat, a także do ogrodu. Gdy już znajdziemy wyjście z labiryntu przejdziemy do największego kościoła chrześcijańskiego w Europie. Można tam zobaczyć m.in. grobowiec Krzysztofa Kolumba i usłyszeć związaną z nim historię. Popołudniem pospacerujemy po mieście a wieczorem rozpłyniemy się w lokalnej restauracji rozkoszując się wspaniałościami kuchni hiszpańskiej

DZIEŃ 5

 Dziś  Gibraltar - samotna skała wznoszącą się na niemal 500 m.n.p.m która jest punktem zapalnym pomiędzy Hiszpania a Anglią. Pojedziemy na wycieczkę po Gibraltarze.  Jedziemy do Kadyksu – miasta które ze względu na śnieżnobiały kolor fasad budynków nazwano „białym miastem”. Niespieszny spacer po Kadyksie zaczynamy od 350-letniej katedry położonej nad Oceanem. Kolejno przejdziemy do Iglesia de Santa Cruz, dawnej gotyckiej katedry przebudowanej w XVIII wieku na styl manierystyczny oraz barokowy. Złożymy wizytę wieży Torre Tavira, gdzie znajduje się Camera Oscura.  Zobaczymy interesującą dzielnicę Kadysku Barrio de Santa María, uważana za prawdziwą stolicę śpiewu flamenco. Na zakończenie tak wspaniałego dnia park Parque Genovés oraz ogrody Jardines de la Alameda Apodaca, z których roztacza się widok na bezkresny ocean.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu  kierunek Lizbona. Południe poświęcamy na malowniczy przylądek Cabo da Roca i jedną z najładniejszych plaż - Praia da Ursa. Przylądek Cabo da Roca to najdalej na zachód wysunięta część Europy zawieszona na 144 m skalistych klifach. Jadąc dalej docieramy do położonej na zalesionych wzgórzach Sintry. Malownicze miasteczko słynie przede wszystkim z zamku, pałaców jak z bajki, ogrodów oraz widoków na ocean. W centrum starego miasta Sintra Vila zobaczymy królewski pałac Palácio Nacional de Sintra, niewielkie Muzeum Zabawek . Kolację dziś zjemy w lokalnej restauracji popijając wino Porto którego wstyd by było nie pić będąc tam! Śpimy w Lizbonie.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony. Wstąpimy do najstarszego Kościoła Se de Lisboa, zobaczymy Zamek św. Jerzego wraz z podzamczem, przejdziemy obok dworca Rossio.

DZIEŃ 8

Rano po śniadaniu  opuszczamy hotel, jedziemy w stronę Fatimy centrum kultu maryjnego i miejsca pielgrzymek chrześcijan z całego świata. Napełnieni siłą, energią i mocą wsiadamy do autokaru i udajemy się w stronę Porto. Nadszedł czas by pożegnać się z Portugalią, rozsiąść się wygodnie w fotelu i odlecieć w kierunku Polski.

W CENIE WYJAZDU:

Przelot :

z bagażem podręcznym.

7 NOCLEGÓW w Hiszpanii i Portugalii. Sprawdzone hotele 2 i 3 gwiazdkowe.

WYŻYWIENIE: 2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja)

UBEZPIECZENIE turystyczne bez chorób przewlekłych,

POZA CENĄ WYJAZDU (DODATKOWO PŁATNE):

WYDATKI NATURY OSOBISTEJ np. przekąski, napoje, pamiątki, taksówki,

połączenia telefoniczne, dojazd na/ z miejsca zbiórki,

BILETY WSTEPU – ok. 120euro