Izrael

3. IZRAEL

13 – 21.03.2018

CENA:  około 3399 pln + 75 USD

Dzień 1:

14.00 - spotkanie na lotnisku w Krakowie, przelot do Tel Avivu (16.10-20.50) . Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu ***+. Wypoczynek i kolacja w hotelu

Dzień 2: BETLEJEM - HERODION

Po śniadaniu zaczynamy od absolutnie niezwykłego miejsca jakim jest Bazylika Zwiastowania -największy kościół Bliskiego Wschodu. Następnie udamy się do Kany Galilejskiej, dalej pojedziemy na Górę Tabor. Udamy się także na rejs po Jeziorze Galilejskim, przejeżdżając koło Góry Błogosławieństw i Kafarnaum. Nocleg w hotelu w Nazarecie, tudzież kolacja.

Dzień 3: GÓRA KAMEL - CEZAREA

W drodze do Tel Avivu, pierwszym przystankiem będzie Góra Karmel, związana z prorokiem Eliaszem. Następnie zwiedzimy Cezarea, czyli najlepiej zachowane miasto z czasów starożytnych na terenie Izraela, w której spędzimy około dwóch godzin. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4: JEROZOLIMA

Przejazd do Jerozolimy: Góra Oliwna (Pater Noster,  Bazylika Wszystkich Narodów znajdująca się przy Getsemani - Ogród Oliwny). Dalej udamy się do Yad Vashem. Powrót, kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: MORZE MARTWE

Bardzo wcześnie wyjedziemy w kierunku M. Martwego. W programie kąpiel w najbardziej zasolonym zbiorniku świata. Przejazd do Jerycha, najstarszego miasta świata. Powrót do Betlejem.

 

Dzień 6: JEROZOLIMA

Zwiedzanie Jerozolimy: dzielnica muzułmańska, żydowska, w tym Ściana Płaczu (Kotel). Dalej przejdziemy w okolice meczetu Al Aksa (w tym miejscu znajdowała się Świątynia Salomona). Dalej stare miasto w Jerozolimie - dzielnica chrześcijańska (Golgota). Powrót do Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 7: JEROZOLIMA

Ciąg dalszy zwiedzania Jerozolimy: Spacer w okolicach Bramy Jaffo, w tym pobyt w Wieczerniku i Dzielnicy Ormiańskiej. Powrót i nocleg w Betlejem

Dzień 8: LA TRUN – CEZAREA – TEL AVIV

W drodze do Tel Avivu,  przystankiem będzie zbudowany w XII wieku kościół krzyżowców w Latrun. W dalszej kolejności zatrzymamy się w Tel Avivie i w Jaffo, aby podziewać wspaniale odrestaurowane fragmenty starego miasta. Następnie pojedziemy na lotnisko w Tel Avivie i wracamy do kraju (21.15-00.10).

Przelot z bagażem podręcznym, w przypadku chęci zabrania bagażu głównego (nadawanego do luku) należy doliczyć do ceny ok.250 pln.

W cenie:

- przelot klasa ekonomiczną Kraków – Tel Aviv – Kraków,

- na miejscu klimatyzowany autokar,

- 7 noclegów w Betlejem w dobrym hotelu *** z plusem któremu z uwagi na wielkość

- śniadania i obiadokolacje,

Dodatkowo płatne:

- dopłata do pokoju jednoosobowego

- ewentualne lunche

- wstępy do zwiedzanych obiektów (55usd)

- napiwki na miejscu (20usd)