WAKACYJNE WSPOMNIENIA

WAKACYJNE WSPOMNIENIA

WAKACYJNE WSPOMNIENIA

Wszyscy wiemy, że "w zdrowym ciele zdrowy duch", dlatego aby utrzymać kondycję i nie przyrosnąć do fotela należy się ruszać.

Dawno już wymyślono rower, który jest cudownym pojazdem, dającym ogromne możliwości. A wakacje na dwóch kółkach to recepta na nudę, stresy, samotność. Do tego jeszcze grupa zapaleńców, która bez względu na pogodę, zawsze jest gotowa na wycieczkę.

Nasza przygoda z rowerem zaczęła się trzy lata temu, kiedy Aniela – koleżanka z UTW zadzwoniła z propozycją wycieczki. Potem były następne. I tak to już trzecie wakacje... raz lub dwa razy w tygodniu jesteśmy "na rowerkach".

Poznałyśmy ważniejsze szlaki rowerowe w okolicach Tychów, zabytkowe obiekty, kapliczki, pamiątkowe głazy, ścieżkę edukacyjną w Kobiórze, rezerwat bobrów, pałacyk myśliwski w Promnicach, zamek w Pszczynie, liczne jeziora, a na nich bogactwo ptactwa wodnego.

Przebywanie kilka godzin na łonie natury i w doborowym towarzystwie daje ogromny zapas energii. Gdy po kilkugodzinnej wycieczce wracamy do domów, już planujemy następny wyjazd!

Grupa nasza liczy 3-5 osób. Opracowaniem trasy zajmuje się Aniela. Ona też ustala miejsca odpoczynku. Kawa z termosu ma niepowtarzalny smak, gdy w koło szumią drzewa, śpiewają ptaki, a w stawie rechoczą żaby.

Jest piękna przyroda, cisza i my. Jest b o s k o!

Maria Ociepa,
Gabrysia Wenklar,
Aniela Kubera

 
 
 
 
 
 
 
 

Autor: Maria Ociepa, Gabriela Wenklar, Aniela Kubera