Wycieczka "Nad brzegiem Dunaju" w Austrii.

 7 czerwca 2016
-
 9 czerwca 2016
Plan wycieczki:
Wiedeń, Krems, dolina Wachau, Durnstein, Melk.
Cena od osoby:
    640 zł

Zapraszamy w dniach od 7.06 do 9.06. br. na wycieczkę "Nad brzegiem Dunaju" w Austrii. 

Zbiórka pod WNoZ ul. Będzińska 60. Wyjazd o godz. 700.

Plan wycieczki:

1 dzień: wyjazd z Sosnowca w godzinach porannych (szczegóły podamy w późniejszym terminie). Przejazd przez Cieszyn, Brno do Wiednia. Zwiedzanie miasta: spacer po centrum - gotycka katedra św. Szczepana, Hofburg - rezydencja cesarska, ulica Graben, belweder: dom malarza Hundertwassera, wyjazd na wzgórze Kahlenberg - piękny widok na całe miasto. Przejazd na obiadokolację, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień: śniadanie, przejazd do miejscowości Leobersdorf z bajkowym zamkiem Kreuzenstein, przejazd do Krems, najstarszego miasta w Dolnej Austrii, perły architektury renesansowej. Krems leży na krańcu doliny Wachau, znanego z uprawy wina. Przejazd do Durnstein - spacer uliczkami średniowiecznego miasta, gdzie znajdują się ruiny zamku z pięknym widokiem na Dunaj. Przejazd do Melk - zwiedzanie drugiego co do wielkości opactwa Benedyktynów w Europie z przepięknym barokowym kościołem św. Piotra i Pawła. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie, dalsze zwiedzanie Wiednia - przejazd do pałacu Schonbrunn, jednego z najpiękniejszych pałaców barokowych w Europie - zwiedzanie i spacer po ogrodach min piekne źródełko, fontanna Neptuna, Glorietta. Powrót do centrum, m.in. Opera Państwowa, ulica Maraihilferstrasse, Naschmarkt, czas wolny i możliwość spróbowania słynnego Sachertortu. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Cena 640 zł. Dodatkowo należy zabrać ze sobą ok. 55 euro na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, na lokalnego przewodnika, opłatę miejscową i kieszonkowe. 

W cenie: przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi, wyżywienie: 2 śniadania i 2 kolacje, ubezpieczenie NNW, pilot na całej trasie wycieczki.

pt., 2016-01-29 00:38 — grzyb

Powiązane galerie:

Nad pięknym modrym Dunajem.

Grupa uczestników wycieczki.
Grupa uczestników wycieczki.