Teatr Śląski zaprasza

 2 listopada 2024
-
 24 listopada 2024
Dotyczy UTW:

Dzień dobry,

Poniżej przesyłam ofertę promocyjną na miesiąc LISTOPAD. Bilety na poniższe wydarzenia można rezerwować drogą mailową na adres k.czarnecka@teatrslaski.art.pl

2-3 listopada, godz. 19:00 - PUSTOSTAN - bilety: 20 zł

Czy wigilia w polskim domu jest szczęśliwym momentem? Czy wierzymy w szczerość naszych intencji co do pustego miejsca przy stole? Czy można żyć ze sobą, nie dostrzegając siebie nawzajem? „Pustostan" to pełen groteski dramat, dotykający problemu samotności, zamknięcia na bliskość i skomplikowanych relacji rodzinnych. Mama, Tata, Córka, Syn, Babcia i Pies przyjmą pod swój dach nieoczekiwanego Gościa. Czy przybysz będzie Zbawicielem, na którego wszyscy czekają? Czy uda mu się wyrwać rodzinę z życiowego marazmu i czy rozwiąże ich problemy, zakopane głęboko pod grubą warstwą pozorów?

5-7 listopada, godz. 19:00 - PRZEŁAMUJĄC FALE - bilety: 20 zł

Ułóż się wygodnie i zamknij oczy. Opowiem ci o miłości. O potężnym uczuciu, które może dać siłę, ale potrafi też obnażyć nasze największe słabości. O tym, co połączyło Bess i Jana, choć nikt nie dawał temu związkowi szans. Opowiem ci o ludziach, których miłość została wystawiona na próbę. O wypadku, który odmienił ich życie w momencie, gdy wydawało się najbardziej szczęśliwe. Bo miłość to łzy radości, ale i cierpienia. Myślisz, że nie potrafi ranić? Zamknij oczy. Wzdłuż morskiego wybrzeża idzie kobieta... Widzisz to?

Jeden z najgłośniejszych filmów Larsa von Triera w scenicznej adaptacji na dwoje aktorów – z kultowym dziełem mierzą się Aleksandra Przybył i Dariusz Chojnacki. Co nam dotąd umykało, gdy oglądaliśmy historię Bess i Jana? O czym zapominaliśmy, skupiając się na opresji i przemocy? Justyna Łagowska, jedna z najciekawszych polskich reżyserek i scenografek, zaprasza nas do laboratorium miłości, związków i relacji, w którym nic nie jest takie, jakim wydawało się jeszcze przed chwilą. „Przełamując fale” to jej pierwsza realizacja w Teatrze Śląskim

9-10 listopada, godz. 19:00 i 11 listopada, godz. 17:00 - EMPUZJON - bilety: 30 zł

Czy to przypadek, że przyjazd Mieczysława Wojnicza do sanatorium w Görbersdorfie zbiega się z pewną tajemniczą śmiercią? Dlaczego ochoczo rozmawia się tu na każdy inny temat, ale nie o zaginionych ludziach? Czego boją się mieszkańcy Pensjonatu dla Panów? Młody kuracjusz niepewnie wkracza na terytorium zajęte przez mężczyzn przekonanych o swojej mądrości. Każde spotkanie, suto zakrapiane nalewką Schwärmerei, to przecież doskonała okazja do rozpraw o sztuce czy filozofii, a w ostateczności – wyższości mężczyzn nad kobietami. Tymczasem nagrobki na pobliskim cmentarzu okazują się niepokojąco do siebie podobne. Może kolejne tyrady są jedynie próbą ukrycia lęku przed tajemniczą siłą, która odpowiada za unoszącą się w powietrzu śmierć? Zegar tyka, otaczający sanatorium las staje się coraz bardziej złowieszczy, zbliża się pierwsza listopadowa pełnia księżyca, wilgotne powietrze przenika odór rozkładu, a Wojnicz wciąż nie wie, dlaczego wszystkie oczy (nie tylko te ludzkie) skierowane są na niego... I dlaczego ze wszystkich możliwych zakamarków wydobywa się ten niepokojący głos? Czy ktoś jeszcze go słyszał? Gdzie należy spojrzeć, żeby zobaczyć ukrytą twarz tutejszego pejzażu?

Teatralna adaptacja pierwszej po Nagrodzie Nobla powieści Olgi Tokarczuk to doskonała okazja do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę wiemy o świecie, a co pozostaje poza naszym wzrokiem. Reżyser i autor adaptacji, Robert Talarczyk, sięga po „horror przyrodoleczniczy" noblistki, by zajrzeć tam, gdzie czają się nasze najbardziej uśpione lęki.

15 listopada, godz. 19:00 i 16 listopada, godz. 17:00 - KORFANTY. REBELIA! - bilety: 30 zł

Znacie opowieść o szlachcicu z La Manchy, który zapragnął szukać rycerskich przygód? Oczywiście, że znacie! Marzyciel, idealista, ślepo wierzący w zwycięstwo dobra nad złem – to właśnie Don Kichot, jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów wszech czasów. Ten, który walczył z wiatrakami. Ten, który na damę swego serca wybrał piękną Dulcyneę. Ten, któremu w przygodach towarzyszył Sancho Pansa. Ten, który... No właśnie, jak to właściwie było z tymi opowieściami? Czy Don Kichot to prawdziwy błędny rycerz, czy jednak człowiek w obłędzie?

Jakub Roszkowski, autor adaptacji i reżyser spektaklu, poszukuje bohaterów Cervantesa na szpitalnym oddziale, na którego korytarzach nie brakuje ani humoru, ani wigoru. W świecie błędnych pacjentów gra nie toczy się o dowiedzenie cnót rycerskich, lecz o możliwość życia na swoich zasadach i wolność. Przede wszystkim jednak, zgodnie z hiszpańskim oryginałem, stawką jest tu poszukiwanie miłości oraz akceptacji.

22-24 listopada, godz. 19:00 - ROSEMARY - bilety: 30 zł

A jeśli diabeł nie istnieje? Jeśli zło pochodzi tylko od człowieka? Kto wówczas będzie odpowiedzialny za tragedię Rose? Czy dziś, 50 lat po premierze filmu Polańskiego, bohaterce uda się odzyskać własny głos i przeciwstawić złu, którego doświadcza? Spektakl Wojciecha Farugi wchodzi w odważny dialog z legendarnym filmem Romana Polańskiego. Tekst Magdy Fertacz pozbawia nas wygodnej, zwalniającej z odpowiedzialności wymówki o abstrakcyjnym charakterze zła. Z tej perspektywy historia znana z „Dziecka Rosemary” nabiera nowego, jeszcze bardziej przerażającego, bo ludzkiego wymiaru.

Uwaga! W spektaklu pojawiają się nagość i sceny przemocy.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa także na koncert charytatywny na rzecz powodzian

 

NA FALI POMOCY - 29 października, godz. 19:00

 

Nie potrafimy przejść obojętnie obok tragedii ludzi, których niedawna powódź pozbawiła domów, miejsc pracy, dobytku całego życia, a co najgorsze – nadziei. W obliczu tego dramatu chcemy pomóc tak, jak potrafimy najlepiej: organizując koncert charytatywny „Na fali pomocy”. Bądźcie z nami 29 października o godz. 19.00 w Teatrze Śląskim. Na katowickiej scenie tego wieczoru wystąpią znakomici artyści, m.in. Krystyna Prońko, Mieczysław Szcześniak, Daria ze Śląska, Kasia Moś, Janusz Radek, Marcin Wyrostek, Sebastian Riedel, Grażyna Łobaszewska i Adam Nowak, Barbara Lubos oraz AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. Dochód z koncertu zostanie przekazany wiosce Radochów należącej do gminy Lądek-Zdrój.

Organizatorami wydarzenia są Caritas Archidiecezji Katowickiej, Teatr Śląski oraz TVP Katowice we współpracy z Fundacją Teatru Śląskiego „Wyspiański”. Bądźcie z nami i dzielcie się dobrem!

Bilety:

Parter - 300 zł
I balkon i loże - 200 zł

II balkon - 100 zł

--
 

 

czw., 2024-10-24 10:03 — krzysteczko