2. Opinia do wierszy Pani Ady Miszko

Jako skromny czytelnik i nie znający się na poezji fachowiec, po przeczytaniu wierszy Pani Ady chcę wyrazić krótką opinię na temat Autorki.

Poetka dokonuje wyboru z zasobu słownictwa, form, struktur i stylów, gra i manipuluje językiem, by wyrazić siebie i swoje myśli. Często używa specyficznego, indywidualnego języka, na mocy licentia poetica, co pozwala na odchylenia od ogólnie używanego wzorca stylistycznego.

Poezja przybiera rozmaite formy, niektóre wiersze „opowiadają”, inne pokazują emocje, niektóre bawią lub są smutne, rymują się lub nie. Poezja Ady Miszko często odzwierciedla jej nastroje liryczne związane z porami roku. W niektórych wierszach autorka nawiązuje do znanych nam jakiś zdarzeń o których czytamy w codziennej prasie. Innym razem możemy dostrzec jej melancholiczne nastawienie do życia, które z pewnością wynika z jej osobistych doświadczeń życiowych.

Twórczość Pani Ady Miszko jako osoby dojrzałej emocjonalnie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, szczególnie zasługuje na wyróżnienie i uwagę.

Jerzy Stryjski