Apel o włączenie się w prace grupy wolontariackiej

kwietnia
Katowice

Szanowni Państwo

Zwracamy się do słuchaczy UTW z apelem o podejmowanie pracy jako wolontariusz w naszej grupie.

Apelujemy do osób, które zechcą pomagać dzieciom w nauce.

Współpracujemy ze świetlicą środowiskową prowadzoną przez Fundację „GNIAZDO”, gdzie oprócz korepetycji organizujemy różne zajęcia i imprezy okolicznościowe (najbliższa to malowanie jajek).

Nasza działalność jest dobrze oceniania przez kierownictwo świetlicy i przez dzieci, o czym świadczy zaproszenie naszych Pań na przedstawienia np. Jasełka czy Dzień Babci. Wychowankowie świetlicy, a zwłaszcza dzieci młodsze potrzebują opieki i dużo ciepła a my możemy im dać małą cząstkę jako „przyszywani” dziadkowie czy babcie.

Widząc ich zadowolone i uśmiechnięte buzie z jakimi jesteśmy witane, stwierdzamy, że nasza praca ma sens.

Drugą placówka z którą współpracujemy jest Dom Aniołów Stróżów.

Z grupą przedszkolaków prowadzimy zajęcia i zabawy ruchowe. Uczymy ich wierszyków i piosenek.Również i tu nasze działania są dobrze oceniane przez kierownictwo przedszkola.

Szanowni słuchacze, jest nas bardzo dużo bo aż 1000 osób. Tych którzy chcą pomagać i pomagają jest bardzo mało. To nie jest trudne i pracochłonne zajęcie. Prosimy o zastanowienie się czy naprawdę nie mogę pomóc, czy nie mogę poświęcić kilku godzin w tygodniu dla drugiego człowieka?

Zachęcamy do aktywnej pomocy. Może macie inne pomysły lub propozycje co zrobić, jak pomagać innym. Wspieranie i praca z ludźmi daje dużą satysfakcje i poczucie własnej wartości, daje możliwość rozwoju, daje możliwość zawierania nowych kontaktów i znajomości.

Prosimy o przemyślenie naszego apelu, a osoby zainteresowane zapraszamy do naszego biura w Instytucie Matematyki, Bankowa 14, sala 351 lub telefonicznie 32 359 21 22.

wt., 2016-03-15 11:37 — krzysteczko