Drugi Katowicki Dzień Aktywnego Seniora na katowickim Rynku! - kolejne zaproszenie

września
, Katowice

Drugi Katowicki Dzień Aktywnego Seniora na katowickim Rynku!
26 września 2016 w godzinach od 11:00 - 14:00

Celem drugiego już spotkania na katowickim Rynku jest wspólne, radosne zamanifestowanie swojej obecności w przestrzeni Miasta. Hasło imprezy to: „Jesień życia – jesienią!” Pokażmy, że jesień życia może być radosna i aktywna! Prowadzony przez Stowarzyszenie FAMI.LOCK program „Aktywni Seniorzy 60+”, zrzesza już ponad 6300  uczestników! W atmosferze wspólnej zabawy wysłuchamy koncertu zespołu „Antyki” – współtwórców telewizyjnego programu „Sobota w Bytkowie”, koncertu popularnych utworów operetkowych w wykonaniu artystów scen śląskich Wioletty Białk i  Arkadiusza Dołęgi, w niebo wzlecą wypuszczone przez młodzież i seniorów kolorowe balony. Z plenerowym widowiskiem wystąpi „Teatr Gry i Ludzie”. Odbędzie się pokaz mody dla Seniorów, gimnastyka na wesoło i pokaz Qi-Gong „Lecący Żuraw”.
Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Katowice.

Przez cały czas trwania imprezy, w specjalnych namiotach Partnerów Programu „Aktywni Seniorzy 60+” będzie można się zaznajomić z ofertą wybranych Partnerów, wykonać bezpłatne badania słuchu, wzroku i wiele innych atrakcji. Komenda Policji i jej Wydział Prewencji zorganizuje konkursy z nagrodami. Zaprezentują się senioralne grupy artystyczne z  katowickich Domów Kultury oraz Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Odbędzie się spotkanie z przedstawicielami najmłodszego pokolenia mieszkańców Katowic. Planujemy słodki poczęstunek i tradycyjne śląskie krupnioki! Swoją obecność na spotkaniu zapowiedział Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

Imprezy towarzyszące:

14.00  i 16.00 Kino Światowid - Seanse filmowe dedykowane Seniorom (wstęp wolny dla 160 osób po 80 na każdy seans)

17:15 Spektakl teatralny - komedia  A.D. Besse „Psiunio” (wstęp wolny – dla około 60 osób) - w  Siedzibie Teatru Bez Sceny, ul. 3 Maja 11

18.00 Spektakl teatralny T. Różewicz „Śmieszny staruszek” – monodram w wykonaniu Bernarda Krawczyka (wstęp wolny – dla około 80 osób) na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego, ul. Warszawska 2

O godz. 17.00 DANCING DLA Seniorów w „Varietes” (D.H.Skarbek) - wstęp wolny

wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w proces przygotowań już teraz prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 602 442 707  lub mailowy: ewade55@o2.pl

sob., 2016-09-17 10:44 — krzysteczko