Filmowy Klub Seniora w Kinoteatrze Rialto

Filmowy Klub Seniora

17 listopada | sobota | 15.00

Młodość Astrid, reż. P.F. Christensen, Szwecja, Dania, 123 min

W swoim filmie "Młodość Astrid" Pernille Fischer Christensen przedstawia Astrid Lindgren jako silną, niezależną kobietę, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową. Astrid i jej rodzeństwo dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienność kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka Hanna i ojciec Samuel zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności. Rodzice pozwalają Astrid uczęszczać do szkoły średniej, co zasadniczo stanowi przywilej zamożnych dzieci burżuazyjnych i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji. Reinhold Blomberg, nie tylko wprowadza Astrid w tajniki sztuki pisania, ale także zakochuje się w dziewczynie. Może się zdawać, że z wzajemnością, jednak kiedy Astrid zachodzi w ciążę, podejmuje ważną decyzję - nie chce wychodzić za mąż w tak młodym wieku, postanawia sama zająć się sobą, a z czasem także swoim synem, Lassem.

Bilety: 10 zł (seniorski), 15 zł (ulgowy), 18 zł (normalny)

Zwiastun: https://youtu.be/JMNuEnSpX40

Rezerwacja biletów: www.filmowa.net lub pod numerem telefonu: 32 251-04-31