Filmowy Uniwerstytet III Wieku Kinateatru Rialto zaprasza na film w styczniu

stycznia
Katowice,

Nadchodzące wydarzenia w cyklu:

niedziela , 18 Stycznia 2015 - godz. 15:00 | Sen o Warszawie

11 stycznia| niedziela  | 15.00

Przychodzi facet do lekarza, reż. D. Boon, Belgia, Francja
2014, 107 min

Znakomita komedia w reżyserii największego europejskiego komika Dany Boona, twórcy takich hitów jak Jeszcze dalej niż północ i Nic do oclenia.

Najpopularniejsza francuska komedia od czasu Nietykalnych. Prawie 6 milionów widzów we Francji.

Romain Faubert ma 40 lat i jest zdrowy jak ryba. Problem w tym, że nie chce w to uwierzyć. Gorzej - jest przekonany, że jego organizm jest kłębowiskiem wszelkiego rodzaju chorób. Byłby to jego prywatny kłopot, gdyby nie fakt, że swoją manią rujnuje życie jedynego przyjaciela – doktora Zvenki. Poczciwy medyk codziennie musi wybijać z głowy Romaina kolejne urojone schorzenia, a ich chora relacja wykracza daleko poza lekarski gabinet. W końcu miarka się przebiera i Zvenka wprowadza w życie własny plan wyleczenia hipochondryka…

Bilety: 6 zł (seniorzy), 14 zł (uczniowie i studenci), 16 zł (pozostali)

18 stycznia | niedziela | 15.00

Sen o Warszawie, reż. K. Magowski, Polska, 2014, 111 min

Sen o Warszawie w reżyserii Krzysztofa Magowskiego, to pierwszy duży film biograficzny o Czesławie Niemenie, piosenkarzu, kompozytorze i multiinstrumentaliście, ikonie polskiej muzyki rozrywkowej. Okazją do jego realizacji stała się 10. rocznica śmierci charyzmatycznego artysty, zmarłego w styczniu 2004 roku. W filmie wykorzystano wiele nieznanych dotąd materiałów archiwalnych, które rzucają nowe światło na życie Niemena. Opowiadają o nim barwnie członkowie jego rodziny, zaprzyjaźnieni muzycy, krytycy, dziennikarze muzyczni – w sumie ponad 50 osób – a wszystko to na tle meandrów polityki kulturalnej PRL-u, odpowiedzialnej za zmienne losy jego kariery i recepcji jego twórczości w zależności od sympatii ówczesnych władz i krytyki.

Film jest bogato ilustrowany muzyką Niemena, wybranego w 1999 roku w plebiscycie tygodnika Polityka na wykonawcę wszech czasów. Był człowiekiem-instytucją, jednym z nielicznych, którzy tworzyli nieprzerwanie dla czterech generacji Polaków. Jego twórczość nie tylko tworzy kanon polskiej piosenki i stanowi nieustającą inspirację dla młodszych artystów, a muzykę rozrywkową

pon., 2015-01-05 19:42 — krzysteczko