Filmowy Uniwerstytet III Wieku Kinateatru Rialto zaprasza na filmy

FILMOWY KLUB SENIORA

27 października | niedziela | 15.00

29 Października / wtorek 2013 - 15:00 | seans dodatowy

Pan Lazhar, reż. P. Falardeau, Kanada, 2011, 94 min.

Akcja filmu rozgrywa się w montrealskiej podstawówce, gdzie nagle umiera wychowawczyni jednej z klas. O incydencie dowiaduje się z gazety Bachir Lazhar, 55-letni algierski imigrant, który oferuje szkole swoje usługi jako nauczyciel zastępczy. Z braku innych chętnych szybko zostaje zatrudniony. Nietypowe, staroświeckie metody nauczania oraz naturalność i szczerość, z jaką pan Lazhar odnosi się do swoich podopiecznych, stopniowo zjednują mu ich serca i przełamują początkową nieufność wobec nowego wychowawcy, który zajął miejsce ulubionej pani. Nikt w szkole nie podejrzewa jednak, że pan Lazhar nie mówi o sobie całej prawdy, a jego przeszłość skrywa wiele sekretów...

Bilety: 5 zł (seniorzy), 13 zł (uczniowie i studenci), 15 zł (pozostali)

wt., 2013-09-24 20:26 — krzysteczko