II Kongres UTW w Teatrze Wielkim w Warszawie

marca
, Katowice

II KONGRES UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU

W dniu 30 marca 2015 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbył się II Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Podczas ceremonii inaugurującej II Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Teatrze Wielkim w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe za wybitne zasługi dla rozwoju ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku, za osiągnięcia w działalności na rzecz aktywizacji osób starszych i popularyzacji idei ustawicznego kształcenia seniorów.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia za zasługi w działalności na rzecz rozwoju ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce odznaczone zostały:

Wiesława Borczyk – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW oraz Krystyna Lewkowicz – Prezes Fundacji Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Złotym Krzyżem Zasługi po raz drugi odznaczone zostały:

dr Helena Hrapkiewicz, Zofia Iwanicka oraz Halina Łubniewska.

Złotym Krzyżem Zasługi: Tomasz Grodzicki, Elżbieta Iwan, Lidia Królikowska oraz Irena Moskal.

Poniżej do wglądu:
Deklaracja końcowa II Kongresu strona 1