INFORMACJA dot. Olimpiady

INFORMATOR

dla uczestników VII-ej Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej

Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych

„TRZECI  WIEK  NA  START”.

I. Celem zawodów jest wykształcenie u seniorów potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną, utrzymywanie sprawności ruchowej i aktywnego stylu życia. Uczestników obowiązuje REGULAMIN dostępny na str. www.utw.lazy.pl

II. Olimpiada odbędzie się 16 maja 2015 r. (sobota) w Gminie Łazy koło Zawiercia.

III. Uczestnikami mogą być słuchacze UTW i seniorzy, rocznik 1965 i starsi, (50+).

IV. Program przewiduje: rejestrację i odprawę kierowników ekip w godz. 7,00 - 9,30

godz. 10,00 – ceremonia otwarcia Olimpiady

godz. 11,00 – rozpoczęcie konkurencji sportowych we wskazanych miejscach.

godz. 15,00 – występy artystyczne o tematyce prozdrowotnej.

godz. 18,00 – ceremonia wręczania nagród i oficjalne zakończenie Olimpiady.

V. Zawody sportowe i nasi zawodnicy. Pływanie - dystans  50 m stylem klasycznym lub dowolnym ( 80-cio letni – 25 m). Start następuje z wody. W naszej ekipie występują: Małgorzata Palica, Alicja Cywińska, Henryk Proda (żabką), oraz Ewa Odoj, Ewa Chrobok, Kazimierz Kubas, Hubert Sroka (kraulem). Bieg na 60 m. - Wanda Romanowska, Henryka Idziak, Krystyna Gawor, Jan Matusz, Joachim Muller. Bieg na 200 m. -  Lidia Orda, Krystyna Łukowska, Elżbieta Buczek, Piotr Gogola. Pchnięcie kulą – Krystyna Wróbel (2 kg) i Leszek Raban (3 kg).  Strzelanie z karabinu lub pistoletu pneumatycznego – Gertruda Wolna i Krzysztof Kosmala. Tenis stołowy – Ewa Grycz i Eugeniusz Ochojski. Szachy – Adam Worsztynowicz. Wyścig rowerowy (1,4 km) – Grażyna Duczek i Halina Rokosa (konieczny jest kask). Turniej brydżowy – Irena Żubert i Tadeusz Czerniawski. Zawody kajakowe – Elżbieta Szarawara. Boule – Franciszek Bara.

VI. Wyniki i nagrody. Nagrodzeni zostaną pierwsi trzej zawodnicy/czki lub 3 drużyny.

VII. Postanowienia końcowe. Zgłoszenie się zawodnika jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu Olimpiady. Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność a także we własnym stroju sportowym. W zawodach sportowych startować mogą osoby, które nie mają przeciwwskazań do udziału w wysiłkach fizycznych. Protesty dot. wyników i klasyfikacji można zgłaszać sędziemu głównemu danej konkurencji, do 15 minut od chwili wywieszenia wyników nieoficjalnych w miejscu zawodów.

VIII. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie oraz w programie imprezy w zależności od warunków pogodowych oraz ogólnej ilości uczestników.

IX. UTW w UŚ w Katowicach, zgłasza 29 zawodników i zapewnia transport. Autokar odjedzie z rejonu ul. Uniwersyteckiej nr 25 o godz. 8,00 w dniu 16 maja 2015 r.

Opracował: Franciszek Bara, na podstawie Regulaminu VII-ej Olimpiady UTW w 2015 r.

pt., 2015-04-24 15:25 — krzysteczko