Katowice Miasto Ogrodów zaprasza na koncert - Niemen znany i mniej znany

24
maja 
2024
Dotyczy UTW:
Katowice,

 Szanowni Państwo,

Katowice Miasto Ogrodów zaprasza na koncert Seniorów i nie tylko:

Kiedy: 24 maja 2024, godz. 19.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa (I piętro)

Wejściówki do odbioru w kasie instytucji Katowice Miasto Ogrodów: tel. 32 609 03 21/32, rezerwacje[at]miasto-ogrodow.eu

Koncertem „Niemen znany i mniej znany" pragniemy upamiętnić legendę polskiej muzyki XX wieku – Czesława Niemena. W 2024 roku mija 20. rocznicy śmierci artysty, który 16 lutego obchodziłby swoje 84 urodziny.

„Niemen mniej znany" to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną.

Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się na takich albumach, jak „Terra deflorata" czy „Spodchmurykapelusza" a w 2017 roku również w autorskich aranżacjach Natalii Niemen w albumie solowym artystki: „Niemen mniej znany".

Program koncertowy to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia wybitnych kompozycji i aranżacji Czesława Niemena na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia Niemen.

Od lat 80. XX wieku Czesław Niemen był samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał, „robotestrę", czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię" instrumentów. 

Podczas koncertu nie zabraknie największych „hitów" Czesława Niemena, jak „Dziwny jest ten świat", „Jednego serca", „Płonąca stodoła" oraz opowieści i anegdot z życia twórcy.

Na koncert zaprasza Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice

Natalia Niemen – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek, altowiolistka, malarka, rysowniczka, rzeźbiarka, poetka i trener wokalny. Nieustannie koncertuje, pokazuje różne muzyczne oblicza, współpracując przy tym z najważniejszymi polskimi muzykami Natalią Kukulską, Krzysztofem Zalewskim, Adą Rusowicz, Piotrem Cugowskim czy chórem TGD. Obecnie tym najważniejszym projektem, który swoją kulminację będzie miał w 2024 roku, jest „Niemen mniej znany", gdzie Natalia kultywuje pamięć i talent jednego z najważniejszych Artystów w historii polskiej muzyki popularnej, a prywatnie jej ojca, Czesława Niemena. Jest w trakcie tworzenia swojego pierwszego, w pełni autorskiego albumu. Jego producentem jest Krzysztof Łochowicz, znany ze współpracy z najbardziej cenionymi Artystami polskiej sceny. Poznaliśmy już pierwszy zwiastun tej płyty – jest nim świetnie przyjęty singiel „Zaplątana". Natalia Niemen w swojej działalności artystycznej pokazuje piękno sztuki oraz jej siłę i moc, która nakłada mocne piętno na drugiego człowieka. 

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach została założona w 1973 roku i od początku istnienia zachwyca widownię swoimi występami. Muzycy uczestniczą w różnego rodzaju uroczystościach państwowych, resortowych czy religijnych. Wielokrotnie reprezentowali śląski garnizon Policji na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą. W ciągu półwiecza muzycy zagrali ponad 4000 koncertów na terenie całego kraju. W repertuarze orkiestry odnajdziemy utwory marszowe, koncertowe, transkrypcje muzyki symfonicznej, utwory religijne, a także opracowania standardów muzyki rozrywkowej. Za swoją działalność artystyczną oraz kultywowanie tradycji Górnego Śląska, Orkiestra została wyróżniona Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Jej skład liczy obecnie 33 policjantów – muzyków na czele z Kapelmistrzem asp. szt. Waldemarem Skotarskim, który nieustannie zabiega i dąży o wzbogacenie repertuaru oraz o nowych muzyków.

 

śr., 2024-04-24 19:36 — krzysteczko