Kinoteatr RIALTO zaprasza na komedię z BUSTEREM KEATONEM

24
maja 
2024
Dotyczy UTW:
, Katowice

 

24 maja | piątek | 20.00

ROZKOSZE GOŚCINNOŚCI - seans z muzyką na żywo
 

Zamów bilety: https://bit.ly/rozkosze_goscinnosci-bilety

Do klasycznej komedii z BUSTEREM KEATONEM oprawę muzyczną na żywo wykonają: Adam Jędrysik (gitara, elektronika) oraz Jacek Bies (instrumenty klawiszowe).

Akcja filmu rozgrywa się w dziewiętnastowiecznej Ameryce i oparta jest na motywie zemsty rodowej dwóch rodzin: Canfieldów i McKayów. 20 lat po śmiertelnej strzelaninie głów tych dwóch rodów William (w tej roli legendarny reżyser i aktor, Buster Keaton), ostatni potomek rodziny McKayów mieszkający w Nowym Jorku, otrzymuje list informujący go, że jest jedynym spadkobiercą posiadłości w Rockville. Wraca w swe rodzinne strony, w których szybko zostaje rozpoznany przez wrogą mu rodzinę Canfieldów – „rozkosze gościnności” prezentują mu się w pełnej krasie.

Jacek Bies – student drugiego roku w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu. Od kilku lat aktywnie udziela się artystycznie w zakresie występów solowych, kameralnych, a także z towarzyszeniem orkiestry. Od roku 2023 współpracuje z raperem Meek, Oh Why?, jest również członkiem zespołów Ferbi, oraz Paktofonika Live Band. Jest odtwórcą jednej z głównych ról oraz współwykonawcą wykorzystanych utworów fortepianowych w filmie Chleb i sól (reż. Damian Kocur, Polska, 2022).

Adam Jędrysik – gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny pochodzący z Katowic. Tworząc i wykonując muzykę korzysta z improwizacji oraz opiera się na sonorystycznym podejściu do brzmienia swojego instrumentu, wykorzystując urządzenia elektroniczne jako część własnego języka muzycznego. Zajmuje się również realizacją dźwięku, co przekłada się bezpośrednio na sposób kreowania brzmienia swojej gitary.

Bilety: 35 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)

Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24, 40-012 Katowice, tel 32 251-04-31

e-mail: rezerwacja@rialto.katowice.pl, www.rialto.katowice.pl

czw., 2024-05-23 20:32 — krzysteczko