Konferencja „Odmiany wolności w życiu i twórczości Zofii Kossak”

maja
Katowice

Szanowni słuchacze,

zapraszamy do udziału w Konferencji „Odmiany wolności w życiu i twórczości Zofii Kossak”organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Opolu oraz Bibliotekę Śląską w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 50. rocznicę śmierci pisarki. Spotkanie rozpocznie się 15 maja 2018 roku o godz. 10.30 w siedzibie Biblioteki Śląskiej (sala audytoryjna Parnassos).

Konferencję otworzą wystąpienia prof. zw. dr. hab. Jana Malickiego – dyrektora Biblioteki Śląskiej oraz Aliny Kostęskiej – przewodniczącej opolskiego oddziału „Civitas Christiana”. Prelekcję „Prolegomena do Zofii Kossak” wygłosi prof. zw. dr hab. Krystyna Heska-Kwaśniewicz.

Moderatorem pierwszej części spotkania będzie prof. Jan Malicki (Uniwersytet Śląski), drugą część poprowadzi prof. Krystyna Kossakowska-Jarosz (Uniwersytet Opolski). W wydarzeniu udział wezmą pracownicy naukowi Wydziału Filologicznego UŚ.

wt., 2018-05-08 14:19 — śmigielska