Redaktor Beata Tomanek zaprasza do Biblioteki Śląskiej

marca
Katowice,

Szanowni Słuchacze

Pani Redaktor Beata Tomanek zaprasza nas na kolejne spotkanie z cyklu:

„Czy to prawda, ze Stanisław Moniuszko wciąż jest bardzo popularną postacią na Śląsku?”

Na to pytanie odpowiadać będą goście Beaty Tomanek i Bogdana Widery, twórców radiowych audycji o naszym regionie, podczas kolejnego spotkania w Bibliotece Śląskiej. Punktem wyjścia do rozmów będzie zwiedzanie wystawy „Moniuszko na Śląsku”.

Ciekawostki z życia wielkiego kompozytora przywoływać będzie dr Hanna Bias z Akademii Muzycznej w Katowicach. W Pracowni Muzycznej Biblioteki Śląskiej będzie można poznać część bogatych zbiorów dotyczących Stanisława Moniuszki i jego związków ze Śląskiem.

Zaprzyjaźnieni z grupą miłośników historii muzycy pod wodzą Kai Kosowskiej i Krzysztofa Woźniczki zaprezentują koncert pieśni Moniuszkowskich.

Jak zawsze czekają na gości niespodzianki, nagrody w konkursach, intelektualna atmosfera w przyjacielskim gronie. Planujemy też wspólne śpiewanie.

Proszę odwiedzić Bibliotekę Śląską 23 marca o godz.11.00.

Beata Tomanek i Bogdan Widera

czw., 2019-03-21 23:29 — krzysteczko