Rekrutacja dla nowych słuchaczy na rok akademicki 2022/2023

8 lipca 2022
Katowice

Szanowni Państwo,

w dniu 20 czerwca 2022 r., rozpoczynamy rekrutację dla nowych słuchaczy oraz słuchaczy zapisanych pierwszy raz w roku 2021/2022, do Uniwersytetu Trzeciego Wieku UŚ w Katowicach, na rok akademicki 2022/2023.
Podstawową formą działalności dydaktycznej UTW są wykłady, które odbywają się dwa razy w tygodniu.
UTW prowadzi również dla słuchaczy kursy (płatne dodatkowo) oraz organizuje wydarzenia kulturalne.  Zajęcia w UTW prowadzą nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Śląskiego, innych śląskich wyższych uczelni oraz wybitni praktycy, np. lekarze.

ZASADY REKRUTACJI:
- osobiste przyjście do biura, w terminie 27.06-07.07.2022 r. (od poniedziałku do czwartku), w godz. 09.00-14.00,
- adres zamieszkania w Katowicach,
- posiadanie legitymacji emeryta,
- wypełnienie w biurze ankiety osobowej,
- uiszczenie rocznej opłaty wpisowej w wysokości 80 zł (opłata bezzwrotna, uprawnia do korzystania z wykładów oraz do korzystania z zajęć uzupełniających dodatkowo płatnych).

Opłaty można dokonać w wybrany sposób:
- podczas zapisu w biurze UTW - opłata kartą płatniczą (nie przyjmujemy gotówki),
- wpłata przelewem na konto bankowe UTW nr 38 1050 1214 1000 0024 3019 4841. Koniecznie należy wydrukować potwierdzenie przelewu, które okażą Państwo w biurze UTW w dniu zapisu.
Nazwa i adres odbiorcy: UTW UŚ Katowice, Ul. Uniwersytecka 4.

W polu „Tytuł” należy wpisać: "nazwisko i imię, wpisowe 2022/2023".

W dniu zapisu otrzymacie Państwo tymczasowe zaświadczenie, które przez pierwszy rok będzie zastępowało legitymację słuchacza UTW. Po pierwszym roku, jeśli będziecie Państwo chcieli nadal być członkiem społeczności UTW, niezbędna będzie wymiana zaświadczenia na legitymację ze zdjęciem.

W razie dodatkowych pytań, zapraszam Państwa do kontaktu z biurem UTW: 725 991 940.

-------------------------------------
2 termin rekrutacji:  wrzesień (dokładne daty zostaną ogłoszone w późniejszym terminie).
-------------------------------------

W roku akademicki 2021/2022 przeprowadzono ponad 50 wykładów oraz zorganizowano zajęcia dodatkowe:
- z języków obcych (język angielski, hiszpański, konwersacje w języku niemieckim),
- zajęcia sportowe (pilates/zdrowy kręgosłup, joga, gimnastyka przy muzyce, taniec w nurcie latino, tańce europejskie),
- zajęcia komputerowe (kurs podstawowy, zaawansowany, WORD, narzędzia GOOGLE),
- indywidualne konsultacje komputerowe,
- porady prawne,
- warsztaty literackie.

Ponadto: spotkania Klubu Podróżnika, wycieczki krajoznawcze, brydż, grupa wolontariacka, warsztaty plecionkarstwa i inne.

Słuchacze UTW mają także możliwość brania udziału w koncertach, organizowanych specjalnie dla nich. Zwykle są to dwa koncerty rocznie, z czego pierwszy – inaugurujący nowy rok akademicki (w październiku).

śr., 2022-06-08 12:13 — Anonim