VIII OLIMPIADA UTW - Komunikat Nr 1 Organizatora UTW Łazy

maja
Katowice,

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach organizuje już VIII Ogólnopolską Olimpiadę Sportową Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start”. Igrzyska sportowe seniorów rozpoczną się 21 maja 2016 r. o godz. 10:00 wniesieniem flagi Olimpiady przez młodych olimpijczyków naszej gminy i symbolicznym zapaleniem znicza w wiosce olimpijskiej seniorów w Łazach oraz odśpiewaniem hymnu Olimpiady.

Olimpiada posiada opatentowane logo, flagę, płomień przywieziony z Olimpu przez studentów UTW Łazy oraz opracowany przez AWF i sztab olimpijski Regulamin Zawodów.

Nadmieniamy, iż nasza Olimpiada jest największą imprezą sportową seniorów w województwie, Polsce i Europie. Wpisuje się ona doskonale w nowoczesną politykę senioralną oraz przypadające w tym roku obchody 120 ROCZNICY NOWOŻYTNYCH LETNICH IGRZYSK OLIMPIJSKICH.

Na dzień dzisiejszy mamy zarejestrowanych 963 zawodników z 57 organizacji – miast z całej Polski ( od morza – Kołobrzeg, po Tatry – Cieszyn, Bielsko Biała, od zachodu – Polkowice, po wschód – Rzeszów, Przemyśl, Lublin ) oraz z Wiednia i dwie drużyny z Ukrainy. To ponad 2000 uczestników.

Mamy potwierdzony udział Ministra Sportu, Przewodniczącej Komisji Polityki Senioralnej i innych ważnych osób.

Serdecznie pozdrawiam

Do zobaczenia w Łazach