Zapraszamy na spektakle do Teatru Bez Sceny

25 listopada 2016
 27 listopada 2016
Katowice

Oliver Sacks „Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem”

Skoro mężczyzna może pomylić swoją żonę z kapeluszem, to wszystko jest możliwe… Czy jest więc szaleńcem? Odrzućmy na chwilę takie założenie. Ile bowiem szaleństwa drzemie w każdym z nas? Gdzie jest granica pomiędzy normalnością, a jej brakiem? I – przede wszystkim – kto ustala te zasady? Światy lekarzy i ich pacjentów mieszają się ze sobą, ujawniając mechanizmy rządzące rzeczywistością. Jak zakończy się ta terapia?

Teatralną wersję najgłośniejszej książki słynnego neurologa, Olivera Sacksa, przygotowała Agnieszka Radzikowska jako pierwszą premierę Teatru Czwarta Scena działającego od początku 2015 roku. Po udanym sezonie w Teatrze Śląskim przenosimy spektakl do Teatru Bez Sceny Andrzeja Dopierały. Zapraszamy i tam! Klimatyczna przestrzeń to idealny moment żeby spotkać się z nami po raz pierwszy albo i nie .. :)Zapraszamy!

Bilety 25 i 30 zł

Andrzej Dopierała „Ciemno.Jasno.Cień.”

„Ciemno. Jasno.Cień.” autorski spektakl Andrzeja Dopierały to oparta na faktach, przejmująca, czasem zabawna historia o bezprzykładnej miłości i poświęceniu, o naturze człowieka i współczesnym świecie doby Internetu. To również nostalgiczna podróż do czasów młodości – świata, w którym wszystko było prostsze i inaczej smakowało.

Na scenie oprócz Autora, sześcioro młodych aktorów.
Ich talent, pasja i energia!

Bilety 25 i 40 zł

Margareta Garpe „Dla Julii”

„DLA JULII” Margarety Garpe, w reżyserii i ze scenografią Andrzeja Dopierały, to wzruszająca i mądra podróż do wnętrza intymnego świata kobiet z mężczyznami w tle.  Osiemnastoletnia Julia wyprowadza się właśnie z domu. Gloria, jej matka, jest aktorką i czeka na telefon z teatru,  z informacją, czy zagra wymarzoną rolę panny Julii w dramacie Strindberga. Taki jest punkt wyjścia historii.

Jak wychowywać, żeby nie zostawiać własnych odcisków palców na drugim, autonomicznym przecież, człowieku
i czy w ogóle jest to możliwe?  Do stawiania sobie tych i wielu innych ważnych pytań, skłania tekst będący zapisem jednego, pozornie zwyczajnego popołudnia.

Znakomite dialogi i świetnie napisane role, to zalety tej kameralnej sztuki, którą polecamy nie tylko kobietom. „Bez względu na to, czy mają dzieci, czy nie, czy mają córki, czy synów – wszystkie kobiety są córkami”.

bilety 25 i 40 zł

W przypadku zainteresowania spektaklami prosimy o rezerwację drogą mailową pod adresem teatrbezsceny@gmail.com
lub telefonicznie 602 442 707 i 606 611 926.

Uwaga! istnieje możliwość zakupu karnetu trzydniowego za 60 zł, uprawniającego do obejrzenia wszystkich spektakli w najbliższy weekend. Karnet nie jest przypisany konkretnej osobie – można się podzielić ze znajomymi, jeśli nie możecie Państwo obejrzeć wszystkich spektakli.  Karnet można zarezerwować drogą mailową teatrbezsceny@gmail.com

Teatr Bez Sceny
ul. 3 Maja 11a