Zaproszenie do Teatru Wyspiańskiego na spektakl "Meblościanka" na Scenie w Malarni

maja
Katowice,

Teatr Wyspiańskiego zaprasza

17 maja g. 19:30 (niedziela)
dla słuchaczy UTW bilety po 5 zł

Jeżeli w jednym momencie spotkają się Błażej Peszek, dwójka pełnych pasji dramaturgów i szóstka młodych aktorów-tancerzy cierpiących na nadkreatywność to... rodzi się niepokorny teatr! Zobaczcie co absolwenci szkoły aktorskiej robią z szóstką postaci, które nie wiadomo czy wyrwały się z opowieści Gombrowicza czy Masłowskiej. Spektakl „Meblościanka” to inicjatywa absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. To ich pierwsza pełnowymiarowa profesjonalna produkcja, zarówno pod względem artystycznym, jak i organizacyjnym.  Korzystając z wiedzy i doświadczenia wyniesionego ze szkoły, międzynarodowych projektów oraz pracy w zawodowym teatrze czy w filmie, stworzyli autorski spektakl, będący wypowiedzią na temat próby odnalezienia się we współczesności. A Teatr Śląski widząc ich energię użyczył im scenę w Malarni i wprowadził spektakl w swój repertuar.

W taneczno-aktorskim spektaklu „Meblościanka” duchy gwiazd nawiedzają Polskę w poszukiwaniu resztek sławy. Wszystkie sprawy, które bagatelizowali za życia teraz wracają ze zdwojoną siłą. Co zostało zaniedbane musi zostać opowiedziane.

pt., 2015-05-15 21:43 — krzysteczko