Zaproszenie do uczestnictwa w V Olimpiadzie UTW - zapisy

marca
Katowice

V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPORTOWA UTW

W dniu 18 maja 2013 r. (w sobotę), na terenie GMINY ŁAZY koło Zawiercia, odbędzie się rywalizacja sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku w niżej wymienionych dyscyplinach:

1. Pływanie – 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem dowolnym, (odrębnie kobiety
i mężczyźni w kategoriach wiekowych 50 -59 lat i 60+ lat).

2. Lekkoatletyka – bieg na 60 m i bieg na 200 m, (odrębnie kobiety i mężczyźni
w kategoriach wiekowych 50 -59 lat i 60+ lat), pchnięcie kulą (odrębnie kobiety i mężczyźni).
W przypadku niepogody  wprowadzone będą konkurencje: rzut piłką do kosza i bieg
z przeszkodami (odrębnie kobiety i mężczyźni w kategoriach wiekowych 50 -59 lat i 60+ lat) oraz rzut piłką lekarską (odrębnie kobiety i mężczyźni).

3. Strzelectwo – z karabinka pneumatycznego do tarczy.

4. Tenis stołowy  (odrębnie kobiety i mężczyźni).

5. Turniej szachowy.

6. Wyścig rowerowy na dystansie 1400 m  (odrębnie kobiety i mężczyźni w kategoriach 50-59 lat i 60+)

7. Turniej brydżowy.

8. Tenis ziemny.

9. Zawody kajakowe (odrębnie kobiety i mężczyźni).

10. Turniej w Boule.

Konkurencją dodatkową (pozasportową) będzie Turniej Rektorów.

ZAPRASZAMY ZAWODNIKÓW  DO UDZIAŁU W ELIMINACJACH.

Eliminacje sportowe wyłonić powinny najlepszych zawodników stąd można będzie próbować swych sił w kilku konkurencjach, natomiast w Olimpiadzie rywalizować można wyłącznie
w jednej dyscyplinie sportowej. Do eliminacji zgłaszać się mogą tylko osoby, które nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do uczestniczenia w konkurencjach sportowych. Uczestnicy eliminacji sportowych i Olimpiady ubezpieczają się we własnym zakresie i startują na własną odpowiedzialność. Zgłoszenie przez UTW w UŚ zawodnika do Olimpiady jest jednoznaczne
z akceptacją regulaminu, który w najbliższym czasie dostępny będzie na stronie internetowej:

WWW.UTW.LAZY.PL

Celem nadrzędnym olimpiady jest wykształcenie wśród pokolenia osób 50+, zrzeszonych
w Uniwersytetach Trzeciego Wieku na terenie kraju, potrzeby dbania o własne zdrowie, dobrą kondycję fizyczną, zrozumienia potrzeby ruchu dla prowadzenia aktywnego trybu życia.

Zapisy zgłoszeń do eliminacji sportowych przyjmować będzie Franciszek Bara, bezpośrednio po zakończonych wykładach a także Biuro UTW tel. 32 3592122 w terminie do 15-03-2013 r.

Opracował: Franciszek Bara

ndz., 2013-02-24 20:38 — krzysteczko