Zaproszenie do udziału w kampanii społecznej związanej z nadużywaniem leków przeciwbólowych

marca
, Katowice

Szanowni Słuchacze

zapraszamy do udziału w inauguracji kampanii społecznej
"Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy",
która odbędzie się 9 marca o godzinie 11.00
w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ.

Kampania jest organizowana przez Uniwersytet Śląski i Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach oraz CenterMed, partnerami są miasta uniwersyteckie: Katowice, Chorzów i Cieszyn. Kampania ma na celu uświadomienie zagrożeń związanych z nadużywaniem leków przeciwbólowych i suplementów oraz udzielenie informacji o alternatywnych metodach radzenia sobie z bólem, a także o sposobach dbania o zdrowie na co dzień.

W ramach inauguracji odbędzie się spotkanie z ekspertami. W programie znajdą się następujące wystąpienia:

• dr hab. n.med. Andrzej Madej – „Szkodliwość leków przeciwbólowych”
  • dr hab. n. med. prof. nadzw. ŚUM Rafał Stojko – „Społeczny problem bólu miednicy małej, nadużywanie leków przeciwbólowych u młodych pacjentek”
  • dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop – „Nadużywanie leków przeciwbólowych przez dziewczęta z problemami ginekologicznymi”
  • dr n. med. Marek Walusiak – „Ból – wróg czy przyjaciel? Spojrzenie fizjoterapeuty na bóle głowy”.

Podczas wydarzenia będzie można również skorzystać z konsultacji na stanowiskach szpitala i przychodni.

Szczegółowe informacje o kampanii oraz inauguracji znajdują się na stronie: http://www.us.edu.pl/granatem-w-przedawkowanie

Biuro Promocji i Imprez Akademickich
Dział Informacji i Promocji