Zaproszenie na warsztaty: Parkowa Kuźnia Wolontariatu

czerwca
Katowice, Jastrzębie Zdrój, Sosnowiec

Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy wiadomośc z ciekawą propozycją dla Państwa. Treść maila prezentuję poniżej:

"Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie "Parkowa Kuźnia Wolontariatu” finansowanego w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy ze środków Funduszy norweskich i Funduszy EOG na lata 2014-2021. Projekt jest całkowicie nieodpłatny dla uczestników i instytucji współpracujących, prowadzony przez Spółdzielnię Socjalną Reha Silesia oraz Fundację Parku Śląskiego.

Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkie osoby w wieku od 15 roku życia. Uczestnicy biorący udział w warsztatach podniosą swoją wiedzę i umiejętności ekologiczne dotyczące:

-        segregacji odpadów,

-        sprawdzania zanieczyszczeń powietrza i wody,

-        przyrody na terenie Parku Śląskiego,

-        proekologicznych zachowań, przygotują swoje własne kule nasienne, zamienią się w ornitologów i ekologów za pomocą lornetek i lup dostępnych podczas warsztatów, a także zbadają zanieczyszczenia powietrza i wody z wykorzystaniem mierników i papierków uniwersalnych.

W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w dwóch nieodpłatnych warsztatach w formie gier terenowych, dotyczących zanieczyszczeń oraz przyrody, każdy trwający 4h.

Pierwszy warsztat dotyczący zanieczyszczeń, obejmować będzie ćwiczenia teoretyczne i praktyczne związane z zanieczyszczeniami wody, powietrza, a także segregacji odpadów i ich redukcji w życiu codziennym. Drugi warsztat obejmować będzie tematykę roślinności, owadów, ptaków i zwierząt na terenie Parku Śląskiego, a także jego historii. Obydwa warsztaty w całości odbywać się będą na świeżym powietrzu w formie gier terenowych podczas których uczestnicy rozwiązywać będą różne zagadki i quizy.

Jedna grupa powinna liczyć 10 uczestników. Zajęcia rozpoczynać się będą pod siedzibą Fundacji Parku Śląskiego.

Podczas warsztatów uczestnicy zapewnioną będą mieć przerwę kawową. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Terminy uzgadniamy z każdą grupą indywidualnie.

Szczegółowy opis znajdziecie Państwo na stronie: www.zieloneslaskie.pl oraz w ofercie dostępnej w załączniku.

Korzyści dla uczestników biorących udział w projekcie są następujące:

• udział w bezpłatnych warsztatach potwierdzonych certyfikatem,
  • zdobycie i doskonalenie umiejętności i wiedzy ekologicznej,
  • udział w atrakcyjnych warsztatach wykorzystujących ciekawe gadżety i technologie,
  • możliwość wzięcia udziału w grach terenowych, organizowanych w całości na świeżym powietrzu."

Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy z biurem UTW (utw@us.edu.pl, 725-991-940)

pt., 2021-06-11 11:52 — Piotrowska