ZMIANA GODZINY!!! Dzień Numeru Alarmowego 112

lutego
Katowice

ZMIANA GODZINY SPOTKANIA Z 10:00 NA 11:30!!

Zapisy telefoniczne w biurze UTW (32 359 21 22) do dnia 6 lutego 2019r.

Każdego roku 11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Święto stanowi okazję do tego, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa w zakresie funkcjonowania numerów alarmowych, w tym przede wszystkim 112. Jest to także dzień, wktórym warto zaprezentować i docenić operatorów numerów alarmowych oraz pracowników Centrów Powiadamiania Ratunkowego.

Wzorem lat ubiegłych pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach przygotowali obchody w dniach 10 i 11 lutego br. Zaplanowane zostały spotkania edukacyjne podczas których pragniemy zaprezentować zarówno działanie Centrum, jak również służb ratunkowych z którymi współpracujemy. W trakcie warsztatów przedstawione zostaną prawidłowe zachowania w trakcie dokonywania zgłoszeń na numery alarmowe, metody udzielania pierwszej pomocy, a także metody stosowane przez oszustów dokonujących wyłudzeń metodami „na wnuczka" czy ,,na policjanta”. Zajęcia będą podzielone odpowiednio według grup wiekowych, tj. osobno dla dzieci i osobno dla osób dorosłych.

W związku z powyższym, wzorem lat ubiegłych pragnę zaprosić grupę ok. 25 30 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 11 lutego br. o godz. 10:00 wsiedzibie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach, tj. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, ul. Jagiellońska 25

pt., 2019-02-01 09:10 — Piotrowska