Koncert Seniorów

Serdecznie zapraszamy na koncert 4 czerwca o godzinie 17.00
Bilety w cenie 5,-zł dostępne w kasie Filharmonii Śląskiej

Muzykoterapia dla seniorów – Koncert Seniorów i zespołu TABband
w Filharmonii Śląskiej, ul. Sokolska 2 Katowice

Jedną z form muzykoterapii aktywnej jest aranżacja piosenek istniejących i tworzenie z nich nowej autorskiej wersji. Dzięki takim działaniom grupa wspólnie może rozwijać swój potencjał poprzez kreatywne muzyczne działania, oryginalne i pomysłowe rozwiązania, ponzawanie nowych muzycznych doświadczeń osiągając coś swojego, a co za tym idzie - coś niepowtarzalnego i wyjątkowego – swoją własną aranżację. Muzykoterapia dla seniorów trwająca od września 2016 roku, właśnie opierała się na takich działaniach. Na zajęciach, grupa seniorów wybierała poszczególne piosenki, które wspólnie aranżowaliśmy i modyfikowaliśmy, aby stworzyć coś swojego. Ważnym wydarzeniem było spotkanie z zespołem TABband, dzięki któremu mogliśmy wspólnie tworzyć i muzykować.

Zestawienie różnych środowisk – rockowego zespołu, seniorów, studentów Akademii Muzycznej, organizatorów i prowadzących – sprawiło, że wspólna współpraca musiała odnaleźć swoje zwieńczenie. Tym finałowym momentem dobrej współpracy jest zbliżający się koncert 4 czerwca (niedziela) o godz. 17.00 w Filharmonii Śląskiej, na którym zostaną zaprezentowane najważniejsze polskie piosenki z lat 80 i 90 w rockowej aranżacji. Będzie to czas wrażeń i emocji, które pozwolą nam ukazać, że muzyka ma niezwykłą moc łączenia ludzi w jednym momencie i na jednej scenie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się wspólne muzykowanie.

Sara Knapik-Szweda i Alina Adamczyk

O Zespole TABband
Członkowie zespołu:
Bartek Kuczek - wokal
Bartek Korlacki - bass
Rafał Pilorz - gitara
Piotr Szweda - perkusja

Informacje

Zespół z Katowic grający szeroko rozumianą muzykę Fusion. Powstał 1o lat. Od początku swojego istnienia był mocną związany z bluesem (początkowo zespół nosił nazwę Bluestracja). Poszukując nowych inspiracji zespół szukał nowych brzmień, odchodząc od jednego gatunku (bluesa), a skupiając się na wielu, wykorzystując nowe sposoby wyrażania muzyki. Zagrali ponad 200 koncertów na różnych śląskich festiwalach, koncertach plenerowych. Teraz zespół pracuje nad swoim solowym materiałem i być może nad wydaniem płyty.

KASA BILETOWA Filharmonii Śląskiej jest czynna:

w poniedziałki i wtorki od 9:30 do 17:00*
w środy i czwartki od 10:30 do 18:00 *
w piątki od 11:00 do 19:00 *

* przerwa od 13:00 do 13:30
w soboty, niedziele i święta 2 godziny przed planowanym koncertem w miejscu koncertu.