Trasa zwiedzania i program

WYCIECZKA DO GRUZJI

15 – 23.06.2015

Trasa zwiedzania i program:

Dzień 1 – 15.06

Wylot z Katowic-Pyrzowic do Gruzji /ok. 3h15m/

Dzień 2 – 16.06

Przylot na lotnisko Kutaisi. Stąd autokarem jedziemy do stolicy Gruzji Tbilisi /ok.4,5h/ do hotelu. Po odpoczynku zwiedzamy stolicę m.in.: Aleja Szoty Rustavelego, Twierdzę Narikala, katedrę Sioni, starożytne termy, Most Pokoju oraz wytwórnię koniaków Sarajashvli. Na zakończenie kolacja w stylu gruzińskim z winem, czaczą i bakłażanami.

Dzień 3 – 17.06

Po śniadaniu wyruszamy do Kachetii- ojczyzny wina. Odwiedzamy Signagi jedno z najpiękniejszych miast Gruzji położone na wysokości 790 m npm, otoczone murami  z których rozciąga się widok na dolinę Alazani. Dalej udajemy się do Bodbe – prawosławny kompleks klasztorny z IX w. Stąd zmierzamy do Tsinandali miejscowości poety Aleksandra Chavchavadze. Po południu zaproszenie na typowe kacheckie barbecue z baraniny i wieprzowiny. Wracamy na kolację i nocleg do Tbilisi.

Dzień 4 – 18.06

Po śniadaniu wyruszamy na spotkanie z najdzikszą częścią Gruzji zaczynając od Mccheta – starożytnej stolicy. Zwiedzamy katedrę Sveti Tskhoveli i klasztor Jvari. Dalej droga długa do gruzińskiej dziczy Kaukazu – Kazbegi/Stepancsmindy/ aż do monastyru /dojazd terenówkami/ Tsminda Sameba na wzgórzu Gergeti. Kolacja – uczymy się robić khinkali – aromatyczne pierożki z nadzieniem i co zrobimy to zjemy, ale jemy wyłącznie palcami. Tu śpimy w spartańskich warunkach, ale z widokiem na ośnieżony Kazbek.

Dzień 5 – 19.06

Rano po śniadaniu jedzonym z widokiem na Kaukaz i górę Kazbek w śniegu/5 tys.m/ wyruszamy w dół do cywilizacji, czyli nad Morze Czarne. Po drodze zwiedzamy muzeum największego tyrana w historii – Stalina - w jego rodzinnej miejscowości Gori. Tu degustacja najlepszych win gruzińskich w tym Kvanchakara. Dalej po drodze zwiedzamy miasto Uplisciche z niezwykłymi formacjami skalnymi i magicznym wyjściem tunelem. Wieczorem jesteśmy w Batumi nad Morzem Czarnym w sympatycznym hotelu, plaża i palmy.

 

Dzień 6 – 20.06

Ten dzień to relaks w Batumi, sniadanie i kolacja w hotelu.

Dzień 7 – 21.06

Po sniadaniu zwiedzamy miasto. Zatrzymujemy się w Ogrodzie Botanicznym, rzucimy okiem na „ herbaciane pola Batumi”, pójdziemy zobaczyć rondo imienia Lecha i Marii Kaczyńskich a także gruziński bazar. Potem adżari khaczapuri – najsłynniejsze danie w Gruzji w kształcie łódki w środku z serem i jajkiem. Nocleg i kolacja.

Dzień 8 – 22.06

Po  pożegnaniu z morzem wracamy w stronę Kutaisi. Po drodze odwiedzimy jeszcze wyniosłą katedrę Bagrati wpisaną na listę UNESCO. Potem kolacja pożegnalna i krótka noc.

Dzień 9 – 23.06

Wylot do Polski wczesnym rankiem.

 

W cenie wyjazdu:

Przelot samolotem w klasie ekonomicznej

7 noclegów w pokojach 2-osobowych ze śniadaniami

Wyżywienie – 2 posiłki: śniadania i obiadokolacje z trunkami bez i alkoholowyhmi

Transfery na lotniska i przejazdy na miejscu

Bilety wstępu do wymienionych miejsc

Opieka pilota- przewodnika

Niespodzianki i degustacje

Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo płatne:

Wydatki natury osobistej np. przekąski, napoje, pamiątki, taksówki

Dopłata do pokoju 1-osobowego

Dodatkowe napoje

Dodatkowy lub powiększony bagaż.