ZŁOTA PRAGA i KARLOWE WARY

ZŁOTA PRAGA

urzekająco piękna, magiczna, niepowtarzalna

KARLOWE WARY

największa perła czeskich uzdrowisk

Termin wyjazdu: 18 – 21.09.2016                            Cena: 595 zł

Dzień imprezy

PROGRAM IMPREZY

1 dzień

18.09.2016

niedziela

Wyjazd uczestników z miejsca zbiórki o godzinie 6.30 (Katowice, ul. Bankowa 12). Przejazd przez przejście graniczne w Kudowie do PRAGI. Spacer przez NOWE MIASTO (plac Wacława, Muzeum Narodowe, kościół Matki Bożej Śnieżnej). Przejście Traktem Królewskim na STARE MIASTO (ratusz ze słynnym zegarem „ORLOJ”, kościół św. Mikołaja, pomnik Jana Husa). Czas wolny na Rynku Staromiejskim. Obiadokolacja. Spacer przez DZIELNICĘ ŻYDOWSKĄ             – JÓZEFÓW (synagogi, kirkut, ratusz). Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień

19.09.2016

poniedziałek

Śniadanie. Wyjazd do KARLOWYCH WARÓW – największej perły czeskich uzdrowisk. Spacer po mieście z przewodnikiem m. in. kościół św. Andrzeja, cerkiew śś. Piotra i Pawła, Teatr Miejski, Kolumnada Młyńska, kościół Marii Teresy. Uzdrowisko słynie ze źródeł leczniczych oraz produkcji likieru ziołowego – Becherovka. Zwiedzanie Muzeum Jana Bechera połączone    z degustacją likierów. Spacer promenadą i degustacja leczniczych wód. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do PRAGI.

3 dzień

20.09.2016

wtorek

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na ciąg dalszy zwiedzania ZŁOTEJ PRAGI.  Na trasie spaceru: klasztor na Strahovie, pałac Czerninów, Loreta, plac Hradczański   z uroczystą odprawą wart przed Pałacem Prezydenckim, Zamek Praski, katedra św. Wita, Pałac Królewski, bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Sanktuarium Praskiego Dzieciątka, wyspa Kampa, Most Karola. REJS STATKIEM PO WEŁTAWIE. Powrót na trasę spaceru: Rynek Staromiejski. Czas wolny. Wyjazd do centrum wystawowego ze słynną Kriżikovą fontanną na spektakl „ŚWIATŁO, WODA, DŹWIĘK”. W godzinach późnowieczornych wyjazd do Polski.

4 dzień

21.09.2016

środa

Nocny przejazd do kraju.

Powrót do Katowic w godzinach porannych.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności                                                                                                                           od warunków atmosferycznych lub innych czynników zewnętrznych niezależnych od organizatorów

Cena imprezy obejmuje:

  • przejazd autokarem
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • opłaty za przejazd autostradami na terenie Czech
  • 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • opiekę licencjonowanego i doświadczonego pilota
  • opiekę przewodnika w Karlowych Warach i Pradze
  • ubezpieczenie NNW i OKL
  • podatek VAT (23 %)

Cena imprezy nie obejmuje:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu po Wełtawie oraz spektaklu „Światło, woda, dźwięk”
  • innych opłat okolicznościowych (np. wypożyczenie słuchawek)

Na powyżej podane pozycje należy przeznaczyć około 1200 koron czeskich.

Ponadto proponujemy zabrać minimalne kieszonkowe na własne potrzeby w wysokości 1000 koron czeskich.

UWAGA ! Każdy uczestnik wyjazdu zobowiązany jest do zabrania dokumentu upoważniającego do przekroczenia granicy (ważny paszport lub dowód osobisty).

Do ubezpieczenia należy podać co najmniej 7 dni przed wyjazdem następujące dane: imię i nazwisko, PESEL, dokładny adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym.

UWAGA ! W niedzielę nie będzie możliwości uczestnictwa we Mszy świętej.

Szczegółowych informacji na temat wyjazdów udziela p. Gabriel Markiewicz

od poniedziałku do piątku w godzinach od 20.00 do 22.00 pod numerem telefonu 609 044 042